Wybór mebli łazienkowych – porady

Łazienki to nie tylko potrzeby związane z pielęgnacją i higieną. Owszem, w swojej łazience potrzebujesz  przede wszystkim prysznica lub wanny, a także umywalki i innych niezbędnych elementów łazienkowych. Warto jednak również zadbać o to, aby Twoja łazienka była jak najbardziej praktyczna i funkcjonalna. Przechowywanie może być ważnym czynnikiem, szczególnie jeśli masz dużo przyborów toaletowych, kosmetyków i akcesoriów łazienkowych, które wymagają odpowiedniego miejsca. Przechowywanie może być również ważne, jeśli Twoja łazienka jest małych rozmiarów; musisz znaleźć sposób na przechowywanie niezbędnych akcesoriów łazienkowych, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca i jeszcze bardziej nie pomniejszały łazienki. Do przechowywania zdecydowanie niezbędne są meble łazienkowe. Ale jak wybrać najlepsze meble łazienkowe do swojej przestrzeni? Oto kilka porad dla Ciebie.

Pomyśl o swoich potrzebach

Przede wszystkim zastanów się, czego naprawdę potrzebujesz. Jakich rzeczy masz najwięcej w swojej łazience? Potrzebujesz miejsca tylko na przybory toaletowe i papier toaletowy, a może także miejsca na zabawki do kąpieli i większe gadżety swoich dzieci? Czy w łazience trzymasz również swoje środki czystości? Co powiesz na ręczniki i bieliznę łazienkową? Twój makijaż lub biżuteria mogą również wymagać miejsca w łazience, więc zastanów się nad wszystkimi tymi aspektami. Określ czy wymagania dotyczące przechowywania mogą zmienić się w niedalekiej przyszłości czy raczej pozostaną niezmienne przez dłuższy czas.

Poznaj dostępne warianty – posadzka i meble

W dzisiejszych czasach dostępne są różne rodzaje mebli łazienkowych i warto widzieć czym się charakteryzują i różnią aby móc podjąć lepszą decyzję i odpowiednio wybrać. Na przykład możesz wybrać stojące lub wolnostojące meble łazienkowe, które mogą zawierać półki i regały oraz szafki. Tego rodzaju urządzenia są łatwo instalowane i dostępne, chociaż należy dokładnie zaplanować ich instalację, aby przestrzeń wydawała się przestronna, a wentylacja łazienki nie została naruszona.
Możesz również zdecydować się na meble łazienkowe montowane na ścianie, w skład których mogą wchodzić drobniejsze rzeczy, takie jak apteczki, szafki, szafki z lustrami, a także większe szafki podumywalkowe, które możesz powiesić na ścianie z szufladami i miejscem na szafki pod spodem.

Dobre wybory dla łazienek

Istnieje kilka opcji, które są lepsze i bardziej praktyczne niż większość, jeśli chodzi o meble łazienkowe, a często okazuje się, że te przedmioty mogą znacznie ułatwić przechowywanie. Świetnym wyborem jest szafka wisząca z lustrem, która pozwala korzystać z dwóch funkcjonalności w jednym: lustra i schowka. Chociaż przestrzeń w szafce za lustrem może być płytka, jest ona bardzo przydatna w przypadku małych przedmiotów, takich jak leki i biżuteria, które mogą zgubić się w większej szafce.
Kolejnym dobrym  wyborem będzie szafka podumywalkowa i konsola, w której znajdują się również dwa podstawowe elementy łazienki: umywalka i schowek. Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w łazience, kombinowana szafka podumywalkowa jest genialnym rozwiązaniem, a szafki pozwalają na przechowywanie wielu przedmiotów. Jeśli chcesz czegoś bardziej eleganckiego, możesz wybrać szafki podumywalkowe w formie stołu lub stylu, które mogą mieć węższe szuflady lub nawet otwarte półki pod umywalką. Ten typ jednostki może również zapewnić więcej miejsca na blacie.

Meble łazienkowe na wymiar czy wolnostojące?

Dopasowane meble to oszczędny sposób na przechowywanie w łazience bez pozostawiania ciasnoty w pokoju. Może również stworzyć pożądaną estetykę, niezależnie od tego, czy jest to bardziej klasyczny wygląd, czy elegancki i nowoczesny. Wolnostojące meble łazienkowe mogą stanowić fantastyczny punkt centralny w pomieszczeniu, a także ukrywać wszystko, co niezbędne. W razie potrzeby będziesz mógł zmienić jego położenie w przyszłości i łatwo dodać go do odnowionej łazienki lub zabrać ze sobą, gdy się przeprowadzasz. Wolnostojące elementy można ustawiać razem, ale jeśli maksymalizujesz każdy centymetr, być może w loftowej lub małej łazience, meble na wymiar będą lepszym rozwiązaniem.