Meble na wymiar czy gotowe?

Meble na wymiar są często postrzegane jako kosztowna ekstrawagancja. Dlatego konsumenci zwykle panikują na myśl o udekorowaniu swojej przestrzeni niestandardowymi meblami. Gotowe meble są powszechnie uważane za znacznie tańszy sposób na dekorację przestrzeni. W tym toku rozumowania jest wiele prawdy, chociaż meble zaprojektowane na zamówienie niekoniecznie są takie, jak sądzimy w powszechnym przekonaniu.

Gotowe meble są produkowane masowo, można iść do sklepu meblowego i kupić je na miejscu. Meble na wymiar projektowane są od podstaw z myślą o określonej przestrzeni, funkcji i smaku. Tradycyjne sklepy meblowe sprzedają gotowe meble, które mogą wyglądać ładnie, ale nie są tak trwałe, dopasowane i stylowe.

Meble, które odzwierciedlają Twoją firmę lub osobowość

Gotowe meble dają Ci pewien wybór pod względem koloru, tkaniny i stylu, ale nie pozwalają Ci mieć jedynego w swoim rodzaju elementu, jak meble z możliwością personalizacji. Pracując z konstruktorem mebli na zamówienie, będziesz w stanie stworzyć mebel, który dokładnie odzwierciedla Twoją osobowość lub koncepcję biznes -ową. Niestandardowy mebel może płynnie wtopić się w twoją przestrzeń lub stać się elementem wyróżniającym się na tle reszty pomieszczenia.

Idealne dopasowanie

Jedną z największych zalet wykonania mebli na zamówienie jest to, że wypełnisz swoją przestrzeń tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Gotowe meble wykonane są na z góry określony wymiar, natomiast meble na wymiar są mierzone i wykonywane zgodnie z Twoimi wymaganiami. Obejmuje to zarówno fizyczny rozmiar, jak i kształt danego elemntu. Ogólnie rzecz biorąc, możesz zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni dzięki meblom wykonanym na zamówienie.

Jakość i trwałość

Wybór mebli na zamówienie wykracza poza kreatywność, ale oznacza również, że możesz podejmować decyzje dotyczące jakości nowych mebli. Możesz mieć ostatnie słowo w sprawie drewna lub tkanin, które zostaną użyte w projekcie Twoich mebli. Trzeba zauważyć, że gotowe meble są zwykle wykonywane, np ze sklejki i bywają mniej trwałe ze względu na niższą jakość.
Jeśli zamierzasz umieszczać meble w miejscach o dużym natężeniu ruchu i mogących ulec uszkodzeniu — w salonie, w którym będzie dużo dzieci — wybór czegoś, co jest tańsze w wymianie, może być mądrzejszą opcją, tj. gotowe meble. Jeśli jednak szukasz mebla, który będzie trwały, nie patrz poza meble wykonane na zamówienie.

Czas

Nie trzeba dodawać, że gotowe meble wylatują z fabryki o wiele szybciej niż wykonane na zamówienie. W przypadku gotowych mebli czas oczekiwania na dostawę może wynosić od 0 dni do kilku tygodni, w zależności od stanów magazynowych.
Z drugiej strony meble na zamówienie zajmują trochę czasu. Zależy to od popularności wybranego projektanta, złożoności projektu, a także ilości potrzebnych mebli. Dostarczenie mebli może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu, wybierz drugą opcję. Zauważ, że meble zaprojektowane na zamówienie potrzebują więcej czasu, ale kupujesz w tym przypadku meble, które będą Ci służyć dłużej i pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę.

Przystępność

Jeśli chodzi o cenę, gotowe meble prawie zawsze wygrają tę bitwę. Chociaż nie tak bardzo, jak myślisz. Jeśli mowa o wymianie części, to na pewno. Przy gotowych meblach zawsze znajdują się części zamienne i są stosunkowo niedrogie do wymiany. Jeśli chodzi o zakup całego mebla, meble na zamówienie nie są zawsze tą gorszą opcją.
Projektanci gotowych mebli ponoszą niektóre główne koszty, tj. prowadzenie fabryk, koszty materiałów, zatrudnianie pośredników i pracę z marżą. Jeśli weźmiesz to pod uwagę, zlecenie projektanta mebli na zamówienie może być nieco droższą, ale znacznie bardziej wartościową drogą. Z biegiem czasu Twoje meble na wymiar zachowają wyższą wartość w porównaniu do mebli gotowych. Może to przekształcić się w inwestycję, która faktycznie zwiększa ich wartość.