W jaki sposób kładziemy tapety w narożnikach?

W dzisiejszych czasach można zauważyć, iż ludzie coraz częściej decydują się robienie remontów całego domu. Wiadomo, że każdy chce mieć ładnie w domu. Poza tym co kilka lat każdy powinien zdecydować się na remont. Bardzo popularnymi pomieszczeniami do remontu są jednak pokoje. Wiadomo, że to właśnie w nich siedzimy najwięcej. Ludzie decydują się na odświeżenie ścian. Większość z nich jednak decyduje się na położenie farby na ściany. Jednak są też tradycjonaliści, którzy wolą tapety. Nie każdy jednak potrafi je położyć. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak kłaść tapetę w narożnikach. Ta wiedza przyda się wszystkim osobom, które chcą położyć tapetę, a w szczególności  tym początkującym. Dlatego warto zapoznać się z jego treścią.

W jaki sposób kładziemy tapetę w narożnikach?

Obecnie tapety stały się bardzo popularne. Można je dostać zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Jest ich mnóstwo. Na pewno znajdą się i tradycyjne, jednolite tapety w różnych kolorach, jak  i takie, które mają różne wzory. Każdy wybierze coś co będzie mu odpowiadało. Wiadomo, że tapety można kłaść na jednej ścianie albo jej fragmencie. Jednak na rynku są też takie, które powinno kłaść się na wszystkie ściany w pomieszczeniu. Takie dekoracje będzie można zobaczyć nie tylko w pokojach, ale także w biurach, hotelach, przestrzeniach użytkowych.  Warto dodać, iż możemy wyszukać różne kolory i wzory, ale także materiał. Wykonywane są z różnych.  Jeśli zatem ktoś chce kłaść tapetę, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i wybrać technikę, która się w tym przypadku sprawdzi.

Dużo osób nie chce samodzielnie kłaść tapet. Wolą zatrudnić do tego fachowca. Jednak po co tracić pieniądze na coś, co w sumie nie wymaga jakieś wielkiej wiedzy i umiejętności? To bez sensu. Przecież każdy bez problemu poradzi sobie z tym samodzielnie. Zanim przejdziemy do pracy warto oczyścić i odtłuścić ścianę. Można zastosować do tego na przykład szare mydło. No i oczywiście potrzebujemy do tego dużej przestrzeni, dlatego warto wynieść wszystkie meble. Ponadto przed tapetowaniem powinniśmy także zdemontować osłonki kontaktów, zatynkować dziury i nierówności, aby wygładzić ścianę.  Niektóre osoby zastanawiają się jak położyć  tapetę w trudno dostępnych miejscach, takich jak narożnik. Oczywiście są na to sposoby.

Dużo osób właśnie od tego miejsca zaczyna kładzenie tapety. Można zacząć  klejenie od ściany okiennej lub od ościeżnicy. Zawsze jednak należy pamiętać, że potrzebny będzie pion  linijka. Wiadomo, że najgorzej jest zacząć. Dlatego to jest bardzo przy kładzeniu pierwszego paska. Z resztą pójdzie znacznie lepiej. Trzeba pamiętać, iż wzory, które znajdują się  na tapecie muszą tworzyć całość. Każdy pasek tapety smarujemy w całości. Możemy składać go w harmonijkę i oraz lekko docisnąć szczoteczką tapicerską. Wszystko po to, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza, które się tam dostały.  Kolejne paski kładzie się na styk krawędzi lub na zakładkę także na drugą ścianę.  O czym jeszcze powinno się pamiętać?

Otóż bardzo ważnym miejscem jest nic innego jak zbieg ścian. Trzeba robić tak, aby dopasować ostatni pasek tapety w taki sposób, aby nachodził on na narożnik mniej więcej na 2 – 2,5 centymetra. Na kolejnej ścianie wyznacza się po raz kolejny pion i kładzie się kolejne paski.  Warto dodać, iż podczas gdy kładziemy tapetę w narożnikach, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by docisnąć całość specjalną szpachlą. Naszej uwagi będą wymagać nie tylko narożniki wklęsłe, ale i wypukłe. To miejsca szczególne, gdyż dość często będą przyciągać uwagę. Jednak nie tylko dlatego. To właśnie w tym miejscu  mogą pojawiać się różnego rodzaju uszkodzenia