Meble – ile wynosi VAT na zakupione produkty?

Podczas zakupów mebli warto zwrócić uwagę na to, jakie stawki VAT obowiązują na dany produkt. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w cenie uwzględniony jest właściwy podatek oraz unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z dodatkowymi kosztami. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu, ile wynosi podatek VAT na meble.

Podstawową stawką VAT na produkty w Polsce jest obecnie 23%. Dotyczy ona większości towarów, w tym także mebli. Oznacza to, że na każdy zakupiony mebel trzeba zapłacić 23% podatku VAT. W przypadku zakupu mebli używanych, stawka podatku może być niższa, wynosić 8% lub być całkowicie zwolniona z podatku.

Warto również wiedzieć, że w przypadku mebli tapicerowanych, tj. kanap, foteli, łóżek z tapicerką, stawka VAT wynosi 8%. Z kolei na materace, poduszki oraz kołdry obowiązuje stawka VAT wynosząca 23%.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku zakupu mebli za granicą, np. przez internet, stawka podatku może być różna w zależności od kraju, w którym dany mebel został zakupiony. W takiej sytuacji warto dokładnie sprawdzić, jaki podatek zostanie doliczony do ceny mebla.

Podsumowując, stawka podatku VAT na meble wynosi w Polsce 23%. W przypadku mebli tapicerowanych, stawka podatku wynosi 8%. Warto pamiętać, że w przypadku zakupu mebli za granicą, stawka podatku może być różna. Dobrze jest zawsze dokładnie sprawdzić, jaki podatek zostanie naliczony do ceny mebla, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z dodatkowymi kosztami.