Zdrowie z własnego ogrodu

Nie jest co prawda sezon na orzechy, gdyż zima w rozkwicie, będzie to właściwie wspomnienie wielobarwnej jesieni. Na pewno warto o orzechach napisać parę zdań. Orzech jest rośliną wybitnie ciekawą z punktu widzenia odżywiania. Nie są one jednak dość doceniane. Najczęstsze przeznaczenie orzechów to domieszka do ciast domowych tudzież lodów, natomiast jest to wyśmienita zakąska sama w sobie.

dziadek do orzechów
Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Zawiera bowiem mnogość tłuszczy omega-3. Orzechy są dość kaloryczne. Jeden owoc to równowartość pączka, ale nie powinno to nas to odstraszać, bowiem w tych smakowitych owocach natury mieszczą się pomyślne dla nas tłuszcze. Oprócz tego orzechy mieszczą bardzo wiele minerałów oraz witamin z grupy B. Są także cennym źródłem związków magnezu. Z tych przyczyn rekomendowane są one dla uczniów i osób pracujących umysłowo, systematyczne jedzenie orzechów wpływa bowiem korzystnie na funkcjonowanie mózgu (także z powodu występowania w tych owocach znacznej ilości magnezu). Z pewnościązaciekawi Cię także http://www.garneczki.pl/tagi/foremki-silikonowe-do-muffinek/.

Obecnie prowadzi się badania nad wpływem tych owoców w procesie zapobiegania nowotworom. Nie od dziś wiadomo, iż właściwa dieta pomaga w profilaktyce tej strasznej choroby. Zaleca się orzechy również paniom w ciąży, ponieważ mieszczą dużą porcję kwasu foliowego.

Niestety, orzechy mają też jeden minus – są całkiem drogie. Mają również twardą łupinę. Można jednak sobie z tym problemem dosyć łatwo poradzić, starczy nam dziadek do orzechów. Możemy go nabyć w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego albo też skorzystać z
dziadek do orzechów
Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl

ofert sklepów online. Rekomenduję to ostatnie rozwiązanie, bowiem tą metodą zdołamy wybrać obiekt najbardziej naszym gustom odpowiadający.

Asortyment jest olbrzymi, począwszy od prostych, metalowych instrumentów, aż po misternie wykonane obiekty. W tym drugim przypadku dziadek do orzechów staje się sztuką – http://garneczki.pl/produkty/dziadek-do-orzechow,87. Z sukcesem może on wówczas pełnić funkcje bibelotu nie jedynie w kuchni, znakomicie sprawdzi również się w pokoju ucznia. Przerobione orzechy używamy w kuchni. Olej wytwarzany z orzechów stosuje się do przygotowywania sałatek.

Orzechy są więc doskonałym zmienikiem dla słodkich zakąsek . O ile mamy ogród warto zasadzić to piękne drzewko. Będziemy mieli zarówno pyszne owoce i interesujący krajobraz za oknem.

About the Author

admin