Zasilacz led oraz żarówki ledowe gu10

Żarówki LED to jedne z niezwykle energooszczędnych źródeł oświetlenia. Największą ich wartością jest długoletnia żywotność. Żarówki ledowe to ogromne zróżnicowanie wyboru jeśli idzie o gatunek trzonka, barwę oświetlenia, kąt świecenia, także siłę świetlną. Dorównują standardowym żarówkom żarnikowym pod względem strumienia świetlnego jak i również temperatury barwowej. Dzięki wdrożeniu żarówek ledowych jesteśmy w stanie zniżyć pobór mocy do 85-90% względem standardowych żarówek. W zalewie produktów różnego typu światła LED wskazane jest przed dokonaniem zakupu zastanowić się jakie źródło światła LED okaże się najlepsze do oświetlenia naszego budynku.

Żarówki LED GU10 to żarówki najczęściej stosowane w oprawach oświetleniowych punktowych, oraz stropach podwieszanych. Oznaczenie GU10 definiuje rozstaw nóżek trzonka. Stosowane są na ogół w gospodarstwach domowych, gabinetach, obiektach użyteczności publicznej. Norma GU10 dopasowany jest do pracy na napięciu 230V AC. Żarówki led gu10 – sprawdź więcej o firmie Softled – nadające się do współpracy z ściemniaczami są droższe od tych samych modeli do pracy podstawowej, gdyż ich rozkład elektroniczny jest w wyższym stopniu rozbudowany i skomplikowany.
żarówka led
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowo atrakcyjne jak żarówki, są taśmy LED. Są plastyczne, posiadają bardzo małe gabaryty, nie emitują ciepła, nie przepalają się, są wodoodporne, mają przeróżne barwy światła. Taśma LED nie jest zasilana bezpośrednio z sieci. Powinno się użyć zasilacz led, w zależności od rodzaju wykorzystanych diod, oraz długości taśmy. Zasilacz może mieć wyższą moc niż taśma, a nawet powinien. Natomiast im większy zasilacz, tym większe posiada wymiary.

Diody elektroluminescencyjne są nadzwyczaj trwałe, mogą dawać światło nawet przez 40 tys. godzin. W porównaniu z różnymi energooszczędnymi źródłami oświetlenia są również znacznie bardziej odporne na częste włączania i wyłączania, również wahania napięcia. Nie wysyłają promieniowania UV, także podczerwonego – oświetlaj swój dom żarówkami energooszczędnymi. Ewentualność łączenia różnych kolorów światła, razem z aktywną zmianą kolorów światła, łatwe wbudowywanie w umeblowanie i inne elementy budowlane to specjalne pozytywy technologii LED.

About the Author

admin