Zabudowa pod schodami – na temat oszczędzenia przestrzeni w mieszkaniu

Przestrzeń zaraz pod schodami bywa bardzo niełatwa i nieodpowiednia w aranżacji – mamy do czynienia z dużym skosem, nie bardzo jest co pod nim poustawiać , zbiera się tam brud. Dobrą koncepcją może być jej zabudowanie.

Schody
Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, czy dysponujemy domem z piwnicą, czy bez, możemy zaprojektować , co będziemy przetrzymywać pod schodami. My proponujemy trzy opcje: przydomową spiżarnię z domowymi smakołykami, szafę i regały na książki. Miejsce do zabudowania pod schodami to skuteczna metoda na oszczędzenie przestrzeni.

Gdy nie dysponujemy piwnicą, trudność może sprawić nam przechowywanie przetworów, które rok rocznie robimy tworzymy na zimę. Mądrym ideą jest wtedy zabudowanie schodów półkami, na których ustawimy rozłożymy słoiki. Nie jest to projekt skomplikowany – wystarczy wymierzyć półki, zdobyć także podpórki, i wszelkie śruby do ich montowania . Gdy już odpowiednio osadzimy środek, pozostaje nam skonstruować drzwiczkami ściankę, która odłączy od korytarza. Warto skorzystać z podpowiedzi fachowców – spiżarka będzie wyglądała wtedy mistrzowsko . Do zrobienia drzwiczek polecamy naturalne drewno – elegancko prezentują się fronty z orzecha, czy dębu.

Szafa pod wymiar może być kolejnym ciekawym rozwiązaniem. Musimy jedynie przeanalizować, jakiego rodzaju odzienie będziemy w niej przechowywać magazynować . Na dole można z powodzeniem przechowywać obuwie sezonowe, a resztę miejsca wyposażyć tak, by znalazło się miejsce zarówno na męskie koszule, jak i suknie pani domu. Można wstawić weń też kilka szuflad na czapki, rękawiczki i inne elementy zimowego odzienia.

Ostatnia z opcji do wyboru to przygotowanie domowej biblioteczki. Zabudowujemy wolną przestrzeń głębokimi regałami, na których stawiamy książki i inne bibeloty, które mamy w naszym domu. U dołu można zrobić przygotować zamykane szafki, w których będziemy trzymać odkurzacz i inne sprzęty akcesoria służące nam do utrzymania ładu.

About the Author

admin