Z jakiego powodu warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Wracasz rozdrażniony do domu? Chętnie wskoczyłbyś pod koc i przespał jesienno-zimowe miesiące? Jest na to sposób. Z jesiennej melancholii wyciągnie nas dobre światło! Gdy dni są krótkie i pochmurne, żyrandole, kinkiety i lampy zastępują nam słońce.

światła led
Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Główna zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Aby rachunek za prąd nie był za wysoki, nie zaszkodzi zainwestować w lampy ledowe. Żarówki wykonane w technologii LED nie pochłaniają zbyt dużej ilość prądu przy zaświeceniu. Nie ma miejsca tzw „uderzenie prądu”. Inaczej niż w przypadku żarówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich trwałość. Diody LED nie gasną natychmiastowo, ale stopniowo tracą swą moc. Gdy zaobserwujemy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze dużo czasu na kupno nowego oświetlenia.

W momencie zakupu zwróćmy uwagę na markę oraz jakość towaru, zwłaszcza jeżeli kupujemy świetlówki kompaktowe lub lampy LED, które są droższe niż klasyczne. Warto zaufać sprawdzonym firmom produkującym Żarówki wyjątkowej jakości. Mamy wtedy gwarancję jakości i przestrzegania norm technologicznych. Pamiętajmy, że żarówki ledowe potrzebują nieco czasu na uzyskanie pełnej jasności, z racji iż muszą się rozgrzać. Takie rozświetlanie może trwać kilka minut, toteż gdy chcemy mieć od razu jasno w mieszkaniu, dobrze jest zainteresować się świetlówkami kompaktowymi z funkcją QuickStart. W żarówkach wykonanych w technologii LED istotna jest też sprawna instalacja i dobra oprawka, ponieważ jeśli mamy jakieś zwarcie lub skoki napięcia w gniazdku, LED spali się stosunkowo szybko.

led
Autor: fleno.de
Źródło: http://www.flickr.com
Mając zamiar udekorować teren przed domem w czasie Świąt Bożego Narodzenia do tej pory byliśmy zmuszeni uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne jest wystawione na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i niska temperatura nie są wskazane dla elektroniki, mimo to diody LED charakteryzują się niesamowitą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. W technologii LED możliwe jest również otrzymanie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroką paletę barw. Dzięki temu możemy wymyślać na zewnątrz niepowtarzalne aranżacje świetlne.

About the Author

admin