Wykończenie wnętrz naszego domu, to czas budowy, który wymaga faktycznego zaangażowania

Powoduje także najwięcej polemik. Dom już stoi, jesteśmy blisko wymarzonego celu. Ale przed nami jeszcze spory wysiłek i nie łatwe tematy do podjęcia.

farba kredowa
Autor: ABRA
Źródło: ABRA
Z dziwną zazdrością w takich momentach wspominamy minione czasu, kiedy na rynku z tzw. wykończenia wnętrz kupić można było tylko jedno słuszne rozwiązanie, jeśli tyko udało nam się je nabyć. Dziś mnogość i pomysłowość nie zna faktycznie granic.
klej
Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
meble stanowią najważniejsze wyposażenie własnych wnętrz. Bardzo często chcemy by były one oryginalne i zachwycały. Na przeciw przychodzi nam farba kredowa. Przestarzałe meble drewniane nierzadko trzymamy w naszych domach, ponieważ są tak porządne, że szkoda ich wyrzucić. Farba kredowa daje nam możliwość przemalowania prawie wszystkiego: umeblowania, blatów, kredensów, metalu. Zyskujemy przy tym efekt całkowicie naturalny i rzeczywiście piękny. Tym którzy nie wierzą polecić można choćby zdjęcia w internecie, gdzie zapaleńcy popisują się zadziwiającymi metamorfozami własnych mebli. Producenci farb kredowych mnożą się jak grzyby po deszczu, dlatego należy przed zakupem przeczytać recenzje na ich temat. Polegajmy na znanych markach i pytajmy o atesty.
podłoga drewniana
Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Innym przykładem nowatorskiego podejścia w aranżacji jest trawertyn. Wewnątrz pomieszczenia zaleca się układanie trawertynu wypełnionego i polerowanego. Wykorzystujemy go przy podłogach i na ściany wewnątrz. Może też być położony w toalecie.

Należy jednak mieć na uwadze, że, zanim zadecydujemy się na jego wykorzystanie, potrzebuje on jeszcze obróbki, chyba że zechcemy skusić na jego imitację. Trawertyny jeszcze czas jakiś temu stosowane były jedynie w ciepłych krajach. Dziś szybko zyskują nabywców także i w Polsce.

About the Author

admin