Wybór ocieplania podłogowego

Dobór kaloryferów ściennych, lub ogrzewania podłogowego to jeden z najistotniejszych, jakie musimy podjąć, decydując o instalacjach w budynku.
Ogrzewanie podłogowe Wrocław to świetna alternatywa dla innych rodzajów ogrzewania.

Parkiet drewniany
Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na ogrzanie podłogowe, już na etapie projektowania należy określić jego typ. Inwestorzy mają do wyboru ogrzanie podłogowe elektryczne, względnie nagrzewanie podłogowe wodne. Na nagrzewanie elektryczne składa się sieć przewodów, folii, albo mat grzewczych, jakie pod wpływem działalności napięcia nagrzewają się i wysyłają ciepło. Z kolei ogrzanie wodne to sieć przewodów grzewczych podłączonych do pompy ciepła. Ogrzewanie podłogowe wyklucza kłopot wznoszenia się drobinek kurzu, co jest wynikiem emisji ciepła przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, jak w przypadku typowych grzejników. Równomierny rozkład temperatury sprawia, że w pomieszczeniu nie pojawiają się punkty zanadto nagrzane, również niedogrzane. Ogrzanie podłogowe elektryczne funkcjonuje od razu po włączeniu, dzięki czemu ciepło transmitowane jest prawie od razu. Montaż tego gatunku nagrzewania nie jest kłopotliwy.
Choć nagrzewanie podłogowe kojarzy się przede wszystkim z montażem w toalecie, tak naprawdę nieograniczone są możności instalowania owego systemu grzewczego. Z powodzeniem elementy grzewcze można ułożyć w jakimkolwiek pomieszczeniu.

Ogrzanie podłogowe to wyjątkowy sposób, dzięki jakiemu przechodzenie bosą stopą po podłodze przestaje być nieprzyjemnym odczuciem. Należałoby wiedzieć, że zarówno nagrzewanie podłogowe wodne, jak i elektryczne jakkolwiek ma mnóstwo walorów, nie jest pozbawione minusów.

About the Author

admin