Wybór odpowiedniego oświetlenia w naszym mieszkaniu może czasem sprawiać problem. Satysfakcjonującym rozwiązaniem może być przełącznik schodowy lub ściemniacze

Z pewnością nikt nie marzy, by chodzić po ciemku po schodach. Szczególnie,jeśli są to schody do piwnicy albo są one strome. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest w tym wypadku przełącznik schodowy.

Jest to bardzo prosty wynalazek, który potrafi usprawnić nasze funkcjonowanie. Chodzi o połączenie przełączników, w taki sposób, żeby jeden mógł posłużyć do włączania, a drugi w celu wyłączania światła. Mechanizm ten działa naprzemiennie, dlatego nie ma znaczenia, czy wdrapujemy się po schodach, czy też z nich schodzimy. Zawsze mamy możliwość, by
zobacz to
Autor: Wendy Harman
Źródło: http://www.flickr.com

zapalić sobie światło. Dobrze wiedzieć, że uruchomienie takiej funkcji nie jest trudne. Każdy kto chociaż powierzchownie orientuje się w elektryce powinien dać sobie radę. Aby znaleźć instrukcję, wystarczy sięgnąć do odpowiedniej książki albo do internetu. Przełącznik schodowy może okazać się bardzo przydatny w miejscu, zamieszkiwanym przez dzieci. To doskonały sposób na zapewnienie im bezpieczeństwa, ale także na pozbycie się nocnych strachów. Jeżeli twoje dziecko obawia się nocą wstać i pójść samo np. do toalety, to dobrze taki przełącznik zamontować bezpośrednio przy dziecięcym łóżeczku. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem, które potrafi sprawić, że życie w naszym domu stanie się przyjemniejsze, są ściemniacze (strona internetowa). Jest to rodzaj włącznika, który umożliwia regulację natężenia oraz temperatury światła. Dzięki temu wieczorem szybko zrobimy romantyczny klimat w salonie lub w sypialni. Przytłumione oświetlenie pomaga nam się odstresować oraz odpocząć. Sprawia również, że czujemy się swobodnej i bezpieczniej. Kolejną zaletą takiego włącznika jest również energooszczędność.

Dzięki temu uda nam się nieco obniżyć comiesięczne rachunki za energię elektryczną. Dobrze też wiedzieć, że ściemniacze sprawnie funkcjonują z większością żarówek. Możemy więc spokojnie wkręcić żarówkę tradycyjną albo halogenową. Jeśli jednak chcielibyśmy kupić energooszczędne, ledowe albo świetlówki, to należy poradzić się w tej sprawie sprzedawcy. Na rynku dostępne są też różne rodzaje ściemniaczy. Różnica między nimi polega przede wszystkim na sposobie przełączania światła. Możemy bowiem spotkać ściemniacze dotykowe, dotykowo-obrotowe, dotykowo-przyciskowe albo uruchamiane za pomocą pilota lub na podczerwień.

About the Author

admin