W jakim miejscu powinna zostać usytuowana domowa garderoba, aby nie przeszkadzała innym domownikom?

Dla co poniektórych osób ciekawostką mogłoby być to, że wiele budynków wolnostojących posiada przynajmniej jedno wspólne miejsce z niemalże jakimkolwiek teatrem.

Smerfastyczna pościel
Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
..I nie jest to ani pokoik, gdzie trzyma się stare rekwizyty, ani przykładowo krzesła.
Przedszkole
Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Jest to znacznie bardziej istotne miejsce pod nazwą garderoba. W wypadku budynku wolnostojącego to przeważnie stanowisko, gdzie trzyma się swoją odzież. Dodatkowo miejsce to może zostać złączone z sypialnią i łazienką. Garderoba jest obecnie bardzo często wykorzystywanym w mieszkaniach miejscem, gdyż każda pani lubi dbać o swoją atrakcyjność. Znajduje się w tamtym miejscu obszerne lusterko, komoda określana jako toaletka oraz oczywiście wieszaki na poszczególne ubrania. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie wieszaków we wnętrzu znacznej, zajmującej całą ściankę szafy, na drzwiach jakiej umieszczone jest bardzo obszerne dodatkowe lusterko. Tego typu swojska garderoba wielokrotnie znajduje się na piętrze, dzięki czemu (dzięki między innymi oknom dachowym) mogłaby zostać lokalem bardzo jasnym, a duża część produktów nie będzie zawadzać innym członkom rodziny podczas ich powszednich czynności.
W naszym języku funkcjonuje niezwykle wiele homonimów, czyli słów brzmiących w jednakowy sposób, lecz posiadających przeróżne znaczenia. Podobnie jest w tym przypadku, gdyż garderoba to również stanowisko, w którym aktor przygotowuje się do swojej roli.

Pomieszczenie ma analogiczną funkcję, przy czym zamiast normalnych ubrań, znajdują się tam różnego typu kostiumy. Taka teatralna garderoba mogłaby również służyć jako miejsce, w którym aktorzy odpoczywają podczas antraktów, czyli przerw w przedstawieniu.

About the Author

admin