W jaki sposób urządzić mały młodzieżowy pokój?

Na pokoje dziecięce najczęściej poświęcamy najmniejszy pokój w domku. Kiedy dziecko wkracza w szkolny wiek, mała powierzchnia zaczyna być kłopotem.
Wraz ze wzrostem dziecka rosną jego wymogi.

lampa biurkowa
Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
Młody człowiek potrzebuje, ażeby pokój reprezentował jego zainteresowania oraz osobowość. Do tego musi zapewniać komfortowe miejsce do nauki oraz miejsce na przechowywanie przybywających rzeczy. W jaki sposób to wszystko osiągnąć na niewielkiej powierzchni? Istotny będzie dobór a także rozlokowanie mebli.
wyspa
Autor: Mebel Rust
Źródło: http://www.rust.com.pl/
Należy poszukać młodzieżowych mebli dedykowanych do niewielkich pokoi. Może to być na przykład łóżko piętrowe z biurkiem. Tenże mebel pozwala na bardzo dużą oszczędność miejsca oraz zaspokojenie wszelakich potrzeb młodego człowieka. Inna opcja to łóżko na dużej skrzyni, w której są przegródki. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy ponadplanowe schowki. Możesz w nich trzymać przedmioty sezonowe, sportowe albo rzeczy połączone z hobby potomka, jak na przykład malarstwo. Warto również rozważyć łóżko w regale, czy też chowane do szafy. Gwarantuje ono większą przestrzeń spania aniżeli łoże pojedyncze, zaś w ciągu dnia można złożyć je, ażeby nie zajmowało powierzchni na podłodze. Dzisiejsze modele wyglądają bardzo ładnie oraz nie mają nic wspólnego z dawnymi tzw. półkotapczanami. Kiedy nie ma miejsca na biurko, powinniśmy rozważyć składany blat albo przymocowaną do ściany szeroką półkę. Nastolatki częstokroć korzystają w trakcie nauki z notebooków, które nie zajmują wiele powierzchni, dzięki temu nie wymagają szerokich blatów.

Przyda się także należyta lampa biurkowa. W pokoju młodzieżowym musi się również znaleźć szafa jak też szafki, czy komoda na składowanie przedmiotów do szkoły jak też osobistych przedmiotów dziecka.

About the Author

admin