W jaki sposób optycznie powiększyć pomieszczenie? Co okaże się dobrym wyborem?

Wiele ludzi skarży się na za małe przestrzenie w domu. Często nie mamy jak zwiększyć takiego metrażu, natomiast trzeba wiedzieć, iż możemy go wizualnie powiększyć.

Fachowiec
Jak to możliwe? Czy rezultaty będą zadowalające?
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dobrze zaaranżowane pokoje wydają się obszerniejsze. Pomimo iż metraż właściwie nie uległ zmianie, to znacznie milej mieszka się nam w takim otoczeniu. Wydaje nam się, że mamy jakby więcej przestrzeni, co dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Nie od dzisiaj wiadomo, że bardziej jasne Kolory powiększają oraz potrafią rozświetlić miejsca, podczas gdy ciemniejsze optycznie je zmniejszają, a do tego mogą wpłynąć dosyć depresyjnie na użytkowników. Jednak dobrze jest mieć świadomość, iż oprócz odpowiednich barw możemy też zastosować dodatkowe przydatne triki.

świece
Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Fototapeta optyczne powiększenie da Interesujący efekt optyczny, jaki może spowodować, iż konkretne miejsce wyda nam się zwyczajnie większe. Wszystko to za sprawą innej perspektywy, którą możemy osiągnąć przykładowo za pomocą obrazów mających głębię oraz zdających się nie kończyć zaraz przed nami. Jest to na przykład długi korytarz, albo też ścieżka wijąca się w przód, jaka w pewien sposób oszuka nasz wzrok.
Innym ciekawym przykładem może być użycie luster, jakie również mogą pomóc odmienić perspektywę w pokoju.

Dzięki nim uzyskamy wrażenie, iż przeciwległe ściany są trochę bardziej od siebie oddalone. A do tego lustra spełniają też funkcję praktyczną. Dobrze jest się nad takim wyborem zastanowić.

About the Author

admin