W jaki sposób odmienić nudne wnętrze?

Wiele osób posiada u siebie pomieszczenie, które nie do końca jest przemyślane jeśli chodzi o aranżację. Mało interesujące meble, źle dobierane ozdoby, czy mało ciekawy kolor na ścianach sprawiają, że mamy chęć coś zmienić, ale niekoniecznie wiemy co.

odbitka - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Obraz ścienny

Chociaż rozmaitego typu pejzaże i portrety zdobią ściany w niejednym domu, warto przeanalizować, co nieco bardziej przyciągać będzie wzrok. Takim akcentem z pewnością będzie fototapeta pokrywająca jedną ze ścian w salonie, czy też łazience. Inspiracje z taką dekoracją znajdziemy w internecie bądź magazynach tematycznych – inspiracje pomagają mi w urządzaniu domu (inspiracje pomagają mi w urządzaniu domu). Przede wszystkim powinna być ona dobrana do wnętrza. Jeśli jest w nim nie za dużo światła, lepiej postawić na grafikę utrzymaną w jasnej kolorystyce. W przypadku nagromadzenia mebli urozmaiconych kolorystycznie, można przygotować wnętrze z czarno-białą fotografią. Jeżeli znalezione samodzielnie inspiracje nie pomogły nam, dobrym pomysłem będzie wynajęcie projektanta wnętrz, który doradzi, co najlepiej uwzględnić w naszym mieszkaniu.

Nowe życie zniszczonych mebli

Zapewne w każdym domu znajdzie się mebel, który dawno wyszedł z mody i nie został wyrzucony wyłącznie przez sentyment. Rzecz jasna nie ma w tym nic złego, jednak warto rozważyć jego odnowienie. Stary kredens po babci można ciekawie przemalować, aby stał się „lżejszy” i pasował do salonu. Fotel po dziadku dobrze jest przekazać do tapicera, który wymieni zniszczone elementy i obije go ciekawą tkaniną o fakturze lub kolorze nawiązującym do innych dodatków w salonie. Nie zawsze musimy korzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie – czasem wystarczy wymienić gałki w szufladach i nieco odświeżyć mebel, by stał się on najważniejszą ozdobą w pomieszczeniu.

image - mieszkanie
Autor: Robert Cupisz
Źródło: http://www.flickr.com
Postaw na dodatkiZmiana w pomieszczeniu wcale nie wymaga od nas zaciągania kredytu na nowe meble i wyrzucania tych starych. Czasem wnętrze potrafi odmienić na pozór mało ważny element, który odpowiednio dopasowany staje się atrakcyjną ozdobą. Niekiedy wystarczy zmienić zasłony, albo wręcz przeciwnie – zrezygnować z firanek i na ich miejsce powiesić piękne rolety – Wcisło Krzysztof Demur (Wcisło Krzysztof Demur). Wnętrze wyda się wtedy większe i jaśniejsze.

About the Author

admin