Tanie meble nie znaczy nietrwałe. Wystarczy trochę kreatywności

Żeby urządzić gustowne wnętrze nie potrzeba wielkich nakładów finansowych. Sporo osób już udowodniło, że kreatywność człowieka nie zna granic, a nowoczesne możliwości na tanie wykańczanie umożliwia osiągnięcie celów niskim kosztem finansowym. W Jaki sposób?

Od jakiegoś czasu można zauważyć w naszym kraju trend na oszczędzanie. A żeby móc zaoszczędzić, szukamy promocji, korzystamy z rabatów, sprzedajemy, wymieniamy, dorabiamy. A co możliwe wykonujemy sami: wyrabiamy chleby, hodujemy rośliny i urządzamy własne wnętrza. W myśl popularnej reklamy: „Zrób to sam” bierzemy się do roboty i tworzymy sami nowe, często bardzo oryginalne rzeczy.
Wytrwali umieją szperać długie godziny w antykwariatach w poszukiwaniu „perełek” możliwych do przerobienia według modelów ze znanych gazet dekoratorskich. Czasami wystarczy przemalować, zamienić rączkę albo nogę, coś dodać albo ująć i już powstają ładne i jakże często tanie meble. Zaawansowani w sztuce renowacji potrafią nawet całkiem nieźle zarabiać, nabywając za niewielkie pieniądze stare rzeczy i przeobrażając je na nowe, gustowne mebelki.
Mniej wytrwali, z bardzo skromnymi oszczędnościami, mogą zdecydować się na inwestycje w płyty mdf, w oparciu o które mogą stworzyć od początku samodzielnie meble wg własnych koncepcji oraz potrzeb, bądź też według wzorców wypatrzonych w Internecie albo czasopiśmie wnętrzarskim. Płyty mdf polecane są szczególnie ludziom ceniących minimalizm, które chcą mieć proste i komfortowe meble z opcją ich dostosowania do zmieniających się potrzeb. Wbrew pozorom, wystarczy parę płyt oraz drążków, by móc wykreować naprawdę konkretne, trwałe i – przede wszystkim – tanie meble. Sprawdź tu: wpis (wpis).
tanie meble
Źródło: flickr.com
Z kolei wytrwali, ale nieposiadający prawie żadnych nakładów finansowych, mogą zdecydować się na jakże modne ostatnio meble z palet. W Internecie istnieje pełno pomysłów, np. na ławki z palet, stoliki z palet oraz siedzenia. Koszt przygotowania takiego mebla jest minimalny, bo to kwestia jedynie uzyskania jakiegoś starego mebla, który nadaje się do odpowiedniego pocięcia, a później pomalowania desek na nowo. Tą metodą zyskujemy kolejny, oryginalny mebel, bo powstały przez nas samych na konkretne rozmiary i wymagania. Pełna oferta: http://www.meble.pl/ (http://www.meble.pl/).

Pomysłów na tanie renowacje w Internecie jest naprawdę pełno. Kwestia tylko sprecyzowania tego, co chcemy i w jakim stylu pragniemy urządzić swoje wnętrze. Resztę otrzymasz już w sieci.

About the Author

admin