Szklane drzwi coraz częściej wykorzystywane są w naszych domach

Prócz szklanych schodów, szklanych stołów i innych wykończeń szklanych, często proponuje się nam szklane drzwi. Szklane drzwi nade wszystko wyglądają atrakcyjnie choć nie każdemu się podobają.

model
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
mieszkanie - stykówka
Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

drzwi szklane
Autor: Chroma
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Zastanówmy się jednak, jakie mają atrybuty. Nade wszystko pasują do każdego wnętrza. Można je wstawić do wszelkiego typu ram. Nie rzadko drzwi te zrobione z hartowanego szkła, przez co są odporne i właściwie nie możemy ich rozbić. Podczas utwardzania szyby poddawane są długotrwałemu wyprażaniu w specjalnych warunkach. Czynność ta daje, że szkło hartowane (więcej informacji o szkle hartowanym) cechuje się niezwykle wysoką odpornością na wyginanie i uderzenia. Hartowane szkło jest ponadto bezpieczne. Jeżeli przydarzy się jego stłuczenie, nie ma ostrych części ponieważ kruszy się jak kryształ. Za drzwi szklane (pełna oferta szklanych drzwi) uważa się takie, których skrzydła, oprócz okuć, lub też innych akcesoriów, są zrobione tylko z tafli szklanych. Szklane drzwi znakomicie doświetlają pomieszczenie i optycznie je powiększają. pomieszczenia w ten sposób zdają się być lekkie i przestronne. Nierzadko szklane drzwi stosuje się w toaletach. Przepuszczają światło z innych pokoi, co pomaga przy ślepej łazience. Doskonale znoszą wysoką wilgotność i mają niezwykłe walory wizualne. Drzwi szklane idealnie pasują również do nowoczesnych domów. Do minusów z pewnością zaliczamy kiepską izolację cieplną i dźwiękową.

Obniżony jest także stan prywatności które spowodowane jest dużą przejrzystością niektórych rodzajów drzwi. Jeżeli chcemy mieć drzwi ze szkła trzeba pomyśleć o tym już podczas projektowania.

About the Author

admin