Systemy oświetloniowe dostosowane do dwudziestego pierwszego wieku

Współczesne domy, które projektowane są w większości przez architektów, którzy kochają każdego typu nowości technologiczne, przepełnione są rozwiązaniami, o których jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikomu się nie śniło. Monitorowanie posesji poprzez internet, możliwość sprawdzenia za pomocą telefonu obrazu z dowolnej kamery, zaawansowane systemy zabezpieczeń, sterowanie wszelkimi systemami w budynku za pomocą pilota – to już nic niesamowitego. Taką ewolucję jak systemy zabezpieczające przeszło również oświetlenie.

sterowanie światłem poprzez inteligentne systemy
Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
To, jak troszczymy się o oświetlenie w naszych mieszkaniach wpływa na to, jaka jest w nich atmosfera: surowe oświetlenie nie jest miłe, o wiele lepiej jest zainstalować lampę dającą oświetlenie ciepłe. Jednakże każdy z nas ma inne potrzeby: część ludzi preferuje tylko takie oświetlenie. Jednakże na pewno każdy doceniać będzie wygodę związaną z innowacyjnymi rozwiązaniami, którymi cechuje się sterowanie oświetleniem. Co to jest? Najłatwiej opisać to na przykładzie. Gdy jedziemy na wakacje, chcemy, by mało osób wiedziało, że mieszkanie jest pozbawione opieki. Aby potencjalni złodzieje nie mieli podstaw sądzić, że dom jest pusty, da się tak zaprogramować oświetlenie, by zapalało się ono w porach, w jakich na co dzień przebywamy w domu. Sterowanie oświetleniem to również inne możliwości, na przykład z jednego miejsca możemy ustawiać natężenie oświetlenia w całym domu, zapalać je oraz wyłączać. To ogromna wygoda. Oprócz tego można włączyć światło po drodze, kiedy dopiero jedziemy w stronę domu, by nie powracać do ciemnego mieszkania – zdecydowanie więcej o sterowaniu oświetleniem.

Oświetlenie to jedynie fragment systemów, jakimi można współcześnie sterować w takim zakresie. Systemy inteligentne to znacznie bogata propozycja, jaka co roku się poszerza. Jest tak za sprawą pędzącego postępu technologicznego, jaki da się zaobserwować w dzisiejszych czasach. Tak samo, jeśli nie mocniej zaangażowane co oświetlenie są wszelkiego rodzaju innowacyjne systemy które wiążą się z bezpieczeństwem – zerknij.

Takiego typu systemy inteligentne odpowiadają za, wykonywane za pośrednictwem pilota, zasuwanie rolet antywłamaniowych, zamykanie drzwi, aktywowanie alarmu itp., wszystko dzięki jednemu pilotowi.

About the Author

admin