Smak egzotyki w twojej toalecie

Świat, co nas otacza staje się coraz bardziej nowoczesny. Mamy do dyspozycji najnowszej generacji telefony a także laptopy, prowadzimy auta na prąd. Lecz w stylizacji wnętrz wciąż widać, że sporo ludzi choruje na postmodernistyczną nostalgię.

Jeżeli pragniesz we własnej łazience uzyskać atmosferę niczym w egzotycznej łaźni, mamy na to metodę.
Wówczas najistotniejszym elementem będzie z pewnością mozaika kamienna. Będzie to rozwiązanie nieco mocniej kosztowne niż nabycie kafelek, jednak wspaniały efekt jest pewny. Możemy zamówić sobie dowolną kompozycję, gdyż projekty produkowane są indywidualnie. Dlatego tutaj będziemy mieć ogromne pole manewru. Mozaika kamienna doskonale odda wybrany klimat orientu, który pragniemy wyczarować – bizantyjski, hinduski czy arabski – na jego stronie. Do tego wolnostojąca, pozłacana wanna i nic więcej na posadce nie będzie nam potrzebne. Może poza kilkoma kwiatkami liściastymi, które nie lubią od słońca a także uwielbiają wilgoć.

Przy tak stworzonej podłodze, pozostaje nam już tylko nałożyć płytki ścienne, odpowiednio dopasowane do mozaiki. Jeśli wybraliśmy kolorowy wzór na podłodze, powierzchnie ścian słuszniej będzie pokryć jednolitym kolorem, żeby uniknąć kiczu. Niezbędne jednak będzie zawieszenie jakiegoś interesującego malunku, w złoconej ramie. Dzięki temu, nasze płytki ścienne będą właściwie zaakcentowane – czytaj tu. Nie zapomnijmy także o lustrze, które w orientalnej aranżacji pełni bardzo istotną rolę. Dodatkowo, przy wyborze mebli, możemy postawić na ciemniejsze drewno, które wtopi się w kompozycję.
tableau - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracja łazienki od początku to całkiem dobra zabawa, jeśli tylko orientujemy się, w jakiej stylistyce pragniemy ją przeprowadzić.

Obecnie do łask powrócił styl egzotyczny, pełen blichtru, który jest bardzo często stosowany przez wielu ludzi. Jeśli chcesz wykorzystać go w swej łazience, koniecznie zainwestuj w mozaikę kamienna na posadzkę.

About the Author

admin