Podłogi z drewna jako estetyczne wykończenie wnętrza

Parkiety, deski na podłogę i panele z drewna w żadnym wypadku chyba nie wyjdą z mody. Podłogi z drewna są ładne i pasują do wnętrz wykończonych, i wyekwipowanych w różnych stylach.

Podłogi drewniane coraz to śmielej konkurują z laminowanymi pod kątem rozmaitości. Klienci mogą wyłowić wymarzony artykuł wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego, bądź bardzo barwnego drewna egzotycznego. Lite drewno jest mocne, ciepłe, ozdobne, ładnie się starzeje. Jest też odpowiednim izolatorem cieplnym i nie uczula. Parkiet dębowy wolno wielokrotnie cyklinować i lakierować, a po każdym takim zabiegu wygląda jak nowy. Drzewo nadaje się także do toalety, najlepiej olejowane (sprawdź Parkiety Pryczynicz). Olej, przenikając w pory drzewa, dodatkowo zabezpiecza je i chroni przed wnikaniem wilgoci. Trzeba jednak wybierać gęste i oleiste odmiany. Ze względu na zagrożenie zniekształcania się podłóg z drewna, a również dlatego, że drewno jest świetnym izolatorem cieplnym, nie montuje się pod deskami ogrzewania podłogowego. Porządne ustawienie podłogi z litego drzewa potrzebuje praktyki.
deska jesionowa
Autor: amandabhslater
Podłoga z drewna dzięki naturalnym przymiotom surowca, również jego znamiennemu, nieszablonowemu designowi zezwala ukształtować wnętrze przytulne, ekskluzywne, bezpieczne. To tak jakby cieszyć się wonią i urodą lasu w rzeczywistości, a nie obserwować go tylko na widokówce. W przeciwieństwie do zimnego laminatu, drzewo jest ciepłe i miłe w dotyku, zachęca i do bosych wędrówek po zaułkach domu. Odwrotnie też niż w wypadku syntetyków, drzewo łagodzi dźwięki i odgłosy kroków.
parkiet dębowy
Autor: thisisbossi
deska jesionowa
Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Deski podłogowe tradycyjnie umieszcza się na legarach. Nowoczesne deski, które mają pod spodem rowkowania polepszające wentylację posadzki nakleja się bezpośrednio na wylewkę. Wskazane jest umieszczenie pod deski izolacji akustycznej. Deska jesionowa jest prosta i szybka w montowaniu – Parkiety Pryczynicz oferują najlepsze deski jesionowe.
Sympatycy drewnianych podłóg najchętniej wybierają tę nowoczesną klasę, zwaną między innymi deską trójwarstwową.

Drewno to tworzywo, który łatwo można naprawić zarówno miejscowo, jak i na całej przestrzeni. Ma możliwość być wykończony lakierem, woskiem, bądź olejem. Jest prawdziwy i trwały.

About the Author

admin