Poddasze – jak dobrze zaaranżować je w domu? Gabinet, łazienka czy salon z kominkiem?

Pokoje w nowo wzniesionym domu zaczną nabierać charakteru gdy zadbamy o ładne wyposażenie i dodatki. Meblami nadamy określony charakter, a ozdoby nadadzą pokojom indywidualny styl. Mogłoby się wydawać, że skosy na poddaszu już same w sobie będą taką ozdobą, iż niewiele potrzeba, żeby uczynić pomieszczenie uroczym i wyjątkowym.

Wstawienie specyficznych elementów wystroju spowoduje ocieplenie wnętrza i sprawi wrażenie dopracowanego i kompletnego.
łazienka
Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Łazienka na poddaszu będzie posiadać wspaniały nastrój, gdy wyposażeniem i dodatkami urządzimy ją w bliskim nam stylu. Plusem łazienki na poddaszu jest fakt, że okno, które otwiera się uchylnie daje dużo światła i nie przeszkadza domownikom, kiedy jest otwarte- pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc. Łatwiej także zadbać o wentylację. Okno można przyozdobić śliczną roletą, a w miejscu pod oknem postawić żywy kwiatek w sporej doniczce.

Plusem łazienki na poddaszu z oknem jest też fakt, że można malować albo golić się w jasnym świetle, co jest bardzo praktyczne. Łazienka na poddaszu to też dobry pomysł, gdy mamy na piętrze także sypialnię i pokoje dzieci. Jeżeli potrzebujemy pracowni, pokój do pracy na poddaszu też się sprawdzi, szczególnie gdy nie musi być on duży. Uchylne okno daje sporo światła, a nasz pokój można w taki sposób urządzić, by inne meble układały się wokół niego. Miejsca typu atelier albo mieszkania w kamienicach zaaranżowane na działalność artystyczną, wyróżniają się, kiedy zrobione są na pietrze z wykorzystaniem wszystkich

poddasze przed remontem
Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3307028483/sizes/l/

jego komponentów, jak dźwigary czy lukarny. Zakrzywienia sufitu i wystylizowane belki dekoracyjne trzymające strop, stanowią ozdobę samą w sobie, więc będą idealnie wyglądały w salonie- ceneo.pl/artykuly/jak_urzadzic_kacik_do_nauki_dla_dziecka.

Sofę, meble, ławę albo urządzenia RTV możemy w taki sposób ustawić, żeby pozostawić w salonie dużo światła. Salon z pewnością będzie bardzo klimatyczny!

Zdarza się, że w pokojach na górze jest bardzo ciepło. Aby obniżyć wysoką temperaturę, można jeszcze w trakcie budowy mocno zaizolować dach a także zainwestować w zainstalowanie klimatyzacji. Jeśli mowa o kominku, nie będzie z nim problemu, bo spaliny mogą być odprowadzane bezpośrednio do komina.

About the Author

admin