Płytki ceramiczne jako świetne podejście

Jedną z komplikacji, z jakimi borykamy się przy urządzaniu domu, jest dobór glazury do toalety i kuchni. Płytki ceramiczne to idealne podejście w tych pomieszczeniach, w których ściany i podłogi mają stały kontakt z wilgotnością, a z uwagi na charakter tych pomieszczeń, konieczne jest również zachowanie schludności.

filiżanka kawy
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
oferty
Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Płytki kuchenne winna charakteryzować duża kategoria ścieralności https://multiwnetrza.pl/plytki-kuchenne/. Matowa przestrzeń płytek posiada mniejszą śliskość i jest bezpieczniejsza. W owym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki wytrzymałe na kwasy spożywcze i barwniki, także wysoka wytrzymałość na uderzenia i na wysokie temperatury.
Wybór płytek ceramicznych do pomieszczenia zależy od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystamy. W łazience największym zagrożeniem bywa wilgoć, w związku z tym można sobie w niej pozwolić na luksusowe wykończenia z kamienia. Nie sprawdzi się zaś klinkier, jaki ma tendencje do tworzenia przebarwień pod wpływem wilgotności nasze łazienki. Płytki do łazienki muszą być wodoodporne, posiadać antypoślizgową nawierzchnię.
Trzeba pamiętać, że kolory różnych partii produkcji nie zawsze są bliźniacze. Chociaż kolor jest złożony według tej samej receptury, po wypaleniu w piecu być może się minimalnie różnić barwą od różnych partii. Lepiej nie zestawiać płytek różnych producentów, przede wszystkim w jednej płaszczyźnie. Zawsze będą miały różną grubość i inne rozmiary.

Wolno scalać mozaikę szklaną i gres, czy inne kontrastowe materiały, należy się natomiast liczyć z utrudnieniami przy konstruowaniu i niedopasowaniem wymiarów. Należałoby wyszukiwać płytek rektyfikowanych, których brzegi są wygładzane po procesie produkcji.

About the Author

admin