nowe mieszkania Wrocław

Sporo ludzi zastanawia się, czy jest to właściwy czas na nabycie własnego mieszkania. Tak faktycznie to nigdy nie będziemy pewni, czy ten moment właśnie nadszedł, czy nie. W ten sposób jest możliwość się zastanawiać w nieskończoność, a czas płynie.

polecana strona internetowa dewelopera
Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Większość nabywających luksusowe apartamenty wrocław sprzedaż, to jednostki, które biorą pożyczkę na jego kupno. Oprocentowanie kredytu jest ważnym elementem w spłacaniu miesięcznych rat. Ponieważ współczynnik oprocentowania cały czas trzyma się niesłychanie nisko, nowa hipoteka jest względnie tania. Aktualnie jest względnie wiele apartamentów na rynku i wiele z nich jest od dłuższego czasu okazywane na sprzedaż. To czyni, że mamy o wiele większą szansę na odnalezienie mieszkania pasującego do własnych potencjałów finansowych, również wymogów.

Dziś kupno mieszkania od dewelopera (RezydencjaPiasek) na etapie jego konstrukcji jest wiele mniej ryzykowne aniżeli kilka lat temu. Obowiązująca od blisko dwóch lat ustawa o ochronie ustaw nabywcy lokalu mieszkalnego, czy też domu jednorodzinnego zobowiązała deweloperów do założenia w banku rachunku powierniczego, na który mają wpływać pieniądze jakiegokolwiek nabywającego mieszkanie na etapie budowy.

Jeżeli chcemy spać spokojnie, odszukajmy dewelopera, który przekazuje rachunek zamknięty. Do gromadzonych przez nas w trakcie budowy funduszy, deweloper nie będzie miał wówczas dostępu. Będzie mógł po nie sięgnąć dopiero wtedy, gdy otrzymamy akt notarialny na apartamenty Wrocław przenoszący na nas własność lokum. A to znaczy, że gdyby deweloper splajtował, odbierzemy wszystko, co wpłaciliśmy na rachunek.

Jasne mieszkanie
Źródło: flickr.com
Tego poczucia bezpieczeństwa nie zapewni nam powierniczy rachunek prosty, bo bank wypłaca deweloperowi przechowywane na nim pieniądze w miarę wzrostu prac. Bank dozoruje każdy cykl budowy, ma także prawo wglądu do rachunków i dowodów dewelopera.

Tego obowiązku nie mają deweloperzy, którzy zbywanie apartamentów w danej inwestycji zainicjowali przed datą wejścia w życie regulacji deweloperskiej zabezpieczającej prawa odbiorcy. W takim przypadku osoba wpłacająca pieniądze na konto dewelopera nie ma wpływu na to, na co on je wydatkuje.

About the Author

admin