Nowatorskie pomysły na aranżację wnętrza. Co może zmienić przestrzeń w mieszkaniu na lepsze?

Odnalezienie ciekawych rozwiązań pod względem aranżacyjnym może zająć trochę czasu. Warto natomiast zastanowić się nad tym, bo efekt, który możemy osiągnąć będzie wart całego poświecenia. W jaki sposób możemy urozmaicić wnętrze domu?

mieszkanie - marina
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Duże możliwości dają fototapety. Są one dziś wciąż bardziej modne. Dobrym przykładem mogą być fototapety uliczki, jakie możemy ładnie wkomponować w taką przestrzeń- zobacz tutaj (zobacz tutaj). Z pewnością istnieje sporo przykładów na wykorzystanie tego typu tapet, z tego względu dobrze jest obejrzeć różne zdjęcia tego typu aranżacji, aby zaczerpnąć trochę inspiracji. W takim wypadku z pewnością przyjdzie nam do głowy jakiś interesujący pomysł na to, jak wkomponować taką fototapetę na przykład w salonie. Czemu nie stworzyć rzeczy spektakularnej w takim miejscu? Fototapety 3d dadzą niesamowity efekt. Na pewno odwiedzający nas ludzie nie przejdą obojętnie obok tego typu kompozycji. Niektóre z takich fototapet są tak realne, że możemy prawie przenieść się w jakieś inne miejsce. W zielony las albo pod wodospad, z którego tryska mroźna, górska woda. Istnieją fototapety 3d z abstrakcją. Mamy patrząc na nie wrażenie, jakby poszczególne elementy niemal wychodziły ze ścian. Tego typu efekt spowoduje, że ciężko będzie oderwać wzrok od takiego widoku. Będą one również świetne do pokoju dla dziecka, ponieważ z pewnością rozbudzą fantazję dziecka.

mieszkanie - stykówka
Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety uliczki albo też wersje 3d to jedynie jedna propozycja. Jak mowa jednak o nadaniu ścianom ciekawego wyglądu, to opłaci pobawić się trochę różnego rodzaju materiałami. Wciąż popularniejsze jest zastosowanie na ścianach różnych surowców, typu kora, kamień czy tym podobne- www.demur.pl/fototapety/-3d (www.demur.pl/fototapety/-3d). Daje to efekt bardzo interesujący. Możemy używając takich materiałów oddzielić od siebie przestrzenie użytkowe, jakie wykorzystujemy do odmiennych celów. Tak jak ma to miejsce choćby w salonie połączonym z kuchnią. Możliwości jest bardzo dużo. Natomiast gotowe panele, zrobione z wielu wąskich plastrów drzew, to interesujący akcent na ścianach.

Wykorzystywanie naturalnych surowców w mieszkaniu, to na pewno świetny pomysł aranżacyjny. Doskonale ożywiają one przestrzeń i powodują, że jest ona bardziej żywa, aniżeli w przypadku używania tylko surowców standardowych i nowoczesnych. Dobrze jest szukać inspiracji wszędzie dookoła, by otrzymać rezultat, który będzie w pełni zadowalający oraz wyjątkowy.

About the Author

admin