Niebanalna aranżacja pomieszczeń

Motyw ceglanej ściany często pojawia się w propozycjach aranżacji wnętrz. Ceglana ściana dobrze prezentuje się, tak w edycji odnowionej, jak i wystylizowanej. Sprawdź, co należy wiedzieć, decydując się na cegłę na ścianie jak też w jaki sposób cegła we wnętrzu wpływa na wystrój mieszkanka.

Ceglany mur może inkrustować nasze ściany, nawet kiedy nie mieszkamy w kamiennicy, w której cegła jest na ogół koniecznym elementem. Dzisiaj stara cegła na ścianę (nie mam nic przeciwko starej cegle instone na ścianę) robi furorę, jak ją dobrze wkomponować? Poznaj nasze porady. Ciągle na nowo dostrzegany materiał budzi niezmiennie pozytywne emocje w aranżacji mieszkań. Jest jednocześnie surowy a także ciepły. Cegła na ścianie nierzadko pojawia się we wnętrzach jako ozdobny akcent i opcja dla białych gipsowych murów. Z motywem cegły możesz zaplanować cztery typy ścian: działową, parawanową, niezależną jak też kominową. Cegła we wnętrzu w większości wypadków pojawia się na jakiejś wybranej ścianie bądź jej kawałku. Jeżeli jest to nowiusieńkie mieszkanie w bloku, cegła (przeniesiony tutaj) wykorzystywana bywa zazwyczaj do dekoracji ściany w pokoju dziennym, np. na jakiej wisi odbiornik telewizyjny, w korytarzu, kuchni, rzadziej w alkowie bądź łazience.
Murowana ściana z cegły działowej ma tę wartość, iż nie musimy jej dopieszczać. Odcień, format a także fakturę cegły na ścianie można dobrać do koncepcji pomieszczenia. Wymogiem dobrego efektu będzie nadzwyczaj staranne wykonanie. Trudniej też zainstalować oświetlenie – w czasie murowania powinniśmy pamiętać o kablach, na przykład poprowadzić je w drążeniach cegły.

Parawanowa ściana z cegły. Ściana z cegieł nie musi podchodzić do samego sufitu, aby oddzielić na przykład kuchnię od pokoju stołowego. Musi być jedynie dobrze zbrojona, aby można było na niej zawiesić kuchenne półki, kinkiet bądź obraz. Jasny piaskowy kolor ściany z cegły tworzy śliczne tło dla drewnianych sprzętów i przydaje pomieszczeniu ciepła.
stara cegła na ścianę
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Stara cegła na ścianę – cegła na niezależnej ścianie.

Na przekór swemu naturalnemu ciężarowi ceglana ściana może wyglądać lekko i podkreślać przestronność współczesnego wnętrza. Możemy zdecydować się na zamarkowanie dekoracyjnej cegły na ścianie, czy zbudowanie ściany z cegły IN STONE od nowa.

About the Author

admin