Na mieszkaniu nie możemy za bardzo skąpić, bo to zwróci się przeciwko nam. Jak kupujemy do domu to porządne rzeczy

Jeśli tak zliczyć ilość czasu, który spędzamy w konkretnych miejscach, to rezultat byłby względnie do przewidzenia. Z reguły jesteśmy we własnym mieszkaniu. Nawet, kiedy w ciągu dnia jesteśmy niejednokrotnie poza domem, to mimo to zliczając inne dni, jak i noce, efekt będzie oczywisty.

O czym to mówi? Ano, o tym, że poświęcamy za mało pieniędzy na wystrój swoich mieszkań. Bez wątpliwości, każdy podchodzi do tego inaczej, ale można zobaczyć pewne regularności, o których dobrze tu napisać – zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem (zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem).
Wydaje się nam chyba, że na mieszkaniu można zaoszczędzić. No bo tak naturalnie jest. Tu zaoszczędzimy kilka złotych, tam następną stówkę, coś sobie odpuścimy, będą fajniejsze wakacje. A dom się starzeje, choć my staramy się tego nie spostrzegać. Latka lecą, niestety forma się nie zmienia. No bo jak się zmienić, kiedy od lat szczędzimy na jego wyglądzie. W końcu nadchodzi taki dzień, że już nie da się nie przyjąć postępującego rozkładu. Wymyślamy w takim razie, jak zrobić, żeby nie stracić, zgodnie z regułą „zjeść ciastko i mieć ciastko”.
lampa
Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Czy to stosowne podejście? Raczej nie. Polak, co prawda, jest pomysłowy i umie sobie poradzić w każdej sytuacji, jednak w tym miejscu nie ma co główkować. Wytyczna winna być przejrzysta: na mieszkaniu nie powinniśmy szczędzić, bo wróci do nas to odkładanie jeszcze większymi kosztami naprawy. Użyliśmy beznadziejnej farby do ściany, po roku widać, ze już staje się wyblakła, nabyliśmy marną fugę do łazienki, widać, że zaczyna się kruszyć, oszczędzaliśmy na dobrej firmie remontowej, a zatrudniliśmy „fachowców” – rezultaty są wyraziste w każdym pomieszczeniu. A oprócz tego od pół roku męczy nas sąsiad z dołu stwierdzając, że zalewamy mu łazienkę – dowiedz się o ławach szklanych (dowiedz się o ławach szklanych).
Nie dowierzamy, aż sami tego nie dostrzeżemy. „Fachowiec” źle zrobił hydraulikę, czyli kolejny odcinek o tym, że nie warto szczędzić na mieszkaniu. No bo zastanówmy się przez moment.

Jeśli kupimy solidne meble do pokoju dziennego, porządną szklaną ławę, zatrudnimy przykładnych specjalistów, nie trzeba będzie oszczędzać na hydrauliku i zainwestujemy w najlepszą farbę do ściany, to nie dość, że się raz wytracimy, ale będziemy mieć spokój na długie lata, to jeszcze będziemy mieli mniej zmartwień, czyli więcej czasu wolnego na relaks.

About the Author

admin