Na czym między innymi opiera się wybieranie wykończenia tafli lustra produkowanego na zamówienie?

Coraz częściej przy okazji planowania naszego domu korzystamy ze świadczeń różnorodnych projektantów. Gwarantują oni niezwykle atrakcyjne projekty zagospodarowania wnętrza, jednak bardzo często bywają to dosyć odważne zarysy, w jakich używane są niecodzienne rozwiązania.
Dla przykładu w łazience mogłyby być zastosowane nie typowe umywalki ustawione na drewnianej szafce, ale tego typu, jakich fundamentem są marmurowe postumenty.

Nad taką umywalką wymagane jest lustro (kliknij w link), jakie jednak może być łamane, czyli złożone z trzech części, których 2 boczne są postawione pod kątem. Tego typu wyjście wymagałoby szkła o niestandardowych rozmiarach, więc powinno ono zostać stworzone na indywidualne zamówienie. Jeśli urządzasz właśnie toaletę w takim stylu oraz interesują Cię lustra na wymiar Wrocław to miasto, w jakim znajdziesz odpowiednią firmę, jaka wykona tego typu zamówienie. Do tego na najwyższym poziomie. Nie sądź jednak, że w zakres czynności wlicza się jedynie docięcie szkła do określonego wymiaru. Najpierw należałoby wybrać kolor tafli lustra. Może ona być srebrna czy grafitowa. Taka tafla mogłaby zostać także przyciemniana.

technologia
Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Pamiętaj, że tego typu tworzone na indywidualne zlecenie lustro nie musi być w kształcie prostokąta. Może być przykładowo w kształcie owalu. Także sam wymiar jest kwestią do indywidualnych uzgodnień między nabyWCą, a tworzącą lustro spółką. Przy składaniu zamówienia na lustra na wymiar, należy także ustalić w jaki sposób miałyby zostać wykończone jego krawędzie.

Do doboru jest przykładowo szlif polerowany albo tak zwana faza, czyli szlif wykonany pod skosem. W tego typu przypadku im większy ma być skos, tym grubsze musi być samo lustro, a rama lusterka zakryje aż ok. 6mm fazy.

About the Author

admin