Na co zwracać uwagę dobierając oświetlenie do domu? Jakiego rodzaju rozwiązania mamy do wyboru?

Wybierając oświetlenie do domu czy mieszkania można mieć nie lada kłopot, ponieważ rynek jest naprawdę bogaty w różne wzory lamp, że ciężko zdecydować się na konkretny model.

szafka
Źródło: flickr.com
W ostatnim czasie coraz większa liczba ludzi decyduje się na oświetlenie nowoczesne – http://mantra.com.pl/. Duża liczba osób rezygnuje z tradycyjnych, abażurowych lamp wybierając plafony. Ale czym jest plafon? Udzielając odpowiedzi na to pytanie warto powiedzieć, że – jest to lampa płaska, jaka wisi w pobliżu sufitu i w jakimś stopniu do niego przylega. Co interesujące na początku plafon nie stanowił formy lampy, ale zwykłej ozdoby sufitowej, dopiero później odkryto, iż dwie funkcje możemy złączyć w jednym obiekcie. Obecnie plafony dość często wykorzystywane są w łazienkach, szczególnie ze względu na niezbyt dużą powierzchnię, którą zajmują.
pokój
Jednak nie jest to ich jedyne wykorzystanie. Zależnie od wyglądu tego typu lampy może zostać ona zamontowana jednocześnie w pokoju codziennym, salonie, jak i sypialni – w tym miejscu wiele zależne jest od gustów indywidualnych, jakie jak wiadomo, są różne. Duża liczba osób kojarzy plafon wyłącznie z prostym modelem, zbudowanym z ze szkła mlecznego. To jednakże błąd. Producenci lamp mają różne modele, co więcej można wykonać swój własny projekt – tego typu opcję mają już w swojej ofercie niektórzy producenci.

Do salonu czy sypialni doskonałym wyborem będzie plafon z kryształkami, jaki swoim wyglądem przyćmi niejedną, tradycyjną lampę. Wystarczy trochę kreatywności, by ożywić wnętrze i nadać mu unikalnego wyglądu – można to zrobić, wybierając właśnie taką, kryształową i oryginalną lampę.

About the Author

admin