Mnóstwo osób ma taką pracę, w której musi przebierać ubranie na robocze i niekiedy też obuwie – w zakładzie musi być miejsce przechowywania swoich rzeczy

Jest mnóstwo takich fachów, gdzie całościowo zmieniamy odzież przed rozpoczęciem swych obowiązków. Nie chodzi wyłącznie o zmianę koszulki. Niekiedy musimy przebrać się całkowicie.

meble socjalne
Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracyjna barierka balkonu
Autor: José Carlos Casimiro
Źródło: http://www.flickr.com
budynki
Autor: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy dodatkowo dostajemy obuwie czy gogle na oczy i rękawice. Powinniśmy mieć miejsce, aby to gdzieś przechowywać.
Duża ilość zakładów posiada pokoje nazywane szatniami. Często są tam nie tylko szafki i ławki, ale też łazienki z prysznicami. Zwykle szatnie są oczywiście rozdzielone na męskie oraz damskie. By wyposażyć szatnie dla pracowników potrzebne są rzecz jasna meble socjalne. Czasami są to same szafki, ale zwykle dodatkowo są również specjalne półki przykładowo na kaski czy buty. Takie meble muszą być zrobione z porządnych materiałów, gdyż powinny służyć wiele lat. Zazwyczaj w szatniach są też kosze, gdzie pracownicy mogą wrzucać regularnie swoje ubrania do dezynfekcji. W wielu zakładach są również stołówki. Tam też potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Stoły oraz krzesła to nie wszystko. Potrzebne będą również długie lady, przy których podawane jest jedzenie. Pracownik może wtedy przesuwać po niej tacę i zabierać z półek to jedzenie, na które ma chęć. Jedzenie w przyfabrycznych stołówkach nie jest arcydziełem, ale jest treściwe.

Gotuje się syte obiady, by ciężko pracujący ludzie nie byli głodni. Również w pokojach socjalnych, gdzie znajdują się małe stoliczki, pracownicy mają prawo z reguły napić się herbaty podczas krótkiej przerwy.

About the Author

admin