Mieszkanie i to jak zostało urządzone. Postaraj się by twój dom było wyjątkowe!

Osoby, gdy słyszą słowo dom najczęściej kojarzą je z domem rodzinnym. Tak naprawdę nie ma znaczenia czy był to piękny wielki dom, czy mieszkanie na czwartym piętrze w bloku. Dom to to przestrzeń którą kojarzymy z tym, że spędziliśmy w nim większość naszego życia i co ważne mieszkają lub żyli tam matka i ojciec.

aranżacje mieszkań
Źródło: flickr.com
Dom (https://plytki-lazienki.pl/) to nie jedynie kilka ścian i dach nad głową, to w szczególności rodzina. Rozumiejąc to trzeba pamiętać, że wnętrze każdego mieszkania jest do nich dostosowane. Tak, więc nie powinno się oddać urządzania mieszkania w ręce profesjonalistów, bez uprzedniej konsultacji. Ludzie zajmujący się urządzaniem wnętrz powinni wiedzieć, kto będzie w nich mieszkał. Wiadomo, że są tworzone apartamenty, które można kupić i od razu się do nich wprowadzić. Ale te mieszkania nie mają charakteru. Brakuje im tego czegoś (zobacz pełną ofertę na stronie). Bo dom i wnętrze nieodzownie kojarzy się z jakimś zapachem, z miejscem na różne dodatki, które często zmieniają swoje miejsce razem z nastrojem domowników.

„W moim magicznym domku…”
Każdy mógłby o swoich domach powiedzieć jakieś miłe słowo. Ale prawda jest taka, że kiedy mieszkamy gdzieś przyzwyczajamy się do wielu minusów, na które osoby znajdujące się pierwszy raz w danym wnętrzu od razu zwracają uwagę. A nam po pewnym czasie już się nie chce zmieniać ustawienia sofy o te parę centymetrów w lewo, by łatwiej można byłoby do niej dotrzeć z dwóch stron. Sporo rzeczy staje się mało istotne. To, że żarówka się przepaliła w przedpokoju, nie ma znaczenia, bo domownicy wiedzą, że światło z pokoju dziennego oświetla to, co trzeba. Dom (sprawdź również drzwi drewniane trójmiasto) i wnętrze, do którego się przyzwyczailiśmy, często jest zaniedbywany (-> zobacz więcej). Nie chodzi tu wcale o to, że jest bałagan, ale raczej o to, że wszystko jest robione po łebkach. Tak, więc warto raz na jakiś czas spojrzeć na mieszkanie obiektywnie i spróbować coś odmienić.

sypialnia
Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej mała zmiana może bardzo wiele odmienić. Nie trzeba natychmiast robić rewolucji, wystarczy wyrzucić, oddać lub sprzedać zbędne rzeczy, kupić parę drobiazgów, które sprawią, że łatwiej będzie zorganizować przestrzeń, wykręcić zepsute żarówki, wymienić na nowe. Poprzestawiać meble, wyprać dywany i mieszkanie okaże się zupełnie inne, lepsze. Tak, więc zamiast twierdzić, że chce się np. zmienić meble ale nie brak na to pieniędzy, powinniśmy ruszyć się z kanapy i zrobić, co w naszej mocy, by nasze mieszkanie nie odstraszało osób, które nas odwiedzą.

About the Author

admin