Mieszkać modnie czy postawić na wygodę? Niełatwe do nierozstrzygnięcia dylematy początkującego dekoratora wnętrz

Kobiety uwielbiające wkładać półbuty na wysokim obcasie bardzo dobrze wiedzą, że najnowsze trendy w modzie i komfort niezwykle trudno pogodzić. Nawet gdy dana dwudziestolatka preferuje tylko takie obuwie, to pod koniec dnia bolą ją stopy, a specjaliści straszą poważnymi dolegliwościami, które mają być efektem chodzenia np. w kozakach na wysokiej koturnie. Z podobnymi rozterkami borykają się też młode panie domu, które muszą zaaranżować ledwie co zakupione mieszkanie.

meble biurowe
Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com

Niełatwo pięknie, a zarazem funkcjonalnie wyposażyć poszczególne pokoje, zwłaszcza wtedy, gdy brakuje środków na taki cel. W każdym mieszkaniu bardzo potrzebnym sprzętem bywa biurko, przy którym posiadacze określonego lokalu mogą zaadresować listy, wypełnić zeznania podatkowe, rozwiązać krzyżówkę albo poszukać istotnych informacji w sieci. Tymczasem wszelkiego rodzaju meble biurowe nie zawsze dobrze wkomponowują się w elegancko lub fantazyjnie urządzone wnętrze. A jeśli na uwadze będziemy mieć też niewielkie pokoiki w blokach, to z pewnością skonstatujemy, że nawet na skromnych gabarytów biurko braknie miejsca – http://ceneo.pl/Szlafroki_damskie/. A damy mieszkające w piętrowych domach mają nieco inne problemy. A mianowicie, większa przestrzeń zazwyczaj oznacza o wiele większy bałagan w pomieszczeniach: szlafroki damskie i męskie ubrania leżące tu i ówdzie raczej nie dodadzą uroku nawet fantastycznie urządzonym wnętrzom, chociaż trzymanie garderoby poza szufladami jest bardzo wygodne. W miarę dobrym wyjściem z tej nieco problematycznej sytuacji jest przestrzeganie określonych kanonów obowiązujących od dawna. Na przykład, można co najmniej jedno pomieszczenie zaaranżować w konwencjonalny sposób i zarazem pamiętać o funkcjonalności. Zasadniczo taki eksperyment można śmiało zastosować w przedpokoju, gdyż w tym pomieszczeniu najczęściej nie ustawiamy zbyt wielu sprzętów. Można zatem zakupić przeciętną garderobę, ewentualnie komodę z czterema szufladami oraz wieszak na okrycia wierzchnie.

lustra
Autor: Thomas Nielsen
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem lustra do przedpokoju w żadnym razie nie muszą być bardzo eleganckie, wystarczy by zostały one doskonale oświetlone. Istotne bywa także to, aby tutaj nie znajdowały się zbędne przedmioty: ostrzałki do noży rozsądniej trzymać w kuchennych półkach niż w przedostatniej szufladzie komody postawionej w rogu przedpokoju – ceneo.pl/Lustra/Rodzaj:Do_przedpokoju.htm. Architekci wnętrz stoją na stanowisku, że tak naprawdę w tej dziedzinie raczej nie powinniśmy się spotkać z sytuacjami bez wyjścia. Słowa moda oraz wygoda absolutnie nie są antonimami, więc sprytnym młodym małżonkom nie powinno braknąć interesujących pomysłów. Zresztą pamiętajmy, że wiele zależy od charakteru gospodarzy, ponieważ np. urodzonym bałaganiarzom trudno zaproponować jakiekolwiek konstruktywne rozwiązanie.

About the Author

admin