Miejsce z charakterem, czyli jak tworzyć, aby było ładnie, funkcjonalnie, komfortowo, stylowo i zgodnie z koncepcją?

Wnętrze domu to odbicie „ja” domownika, to jego styl, zamiłowania a także miejsce, do którego lubi oraz pragnie powracać. Dlatego tak ważne jest to, by było ono wygodne, funkcjonalne a także zapełnione takimi formami oraz barwą, by sprawiało, że pragnie się w nim przebywać.

sypialnia
Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com

Dekorator wnętrz to postać, która nadaje niepowtarzalny charakter wybranego miejsca i sprawia, iż to, czego poszukuje a także (propozycje) pragnie zleceniodawca staje się rzeczywistością. Tworzenie wnętrz to profesja, która oparta jest o pasję wymagająca kreatywnego spojrzenia a także takiego też wyjścia do każdego tematu. Zrealizowanie zgodnej z wymogami filozofii, która będzie inna aniżeli wszystkie, nie jest zadaniem łatwym, ale zdecydowanie interesującym wyzwaniem. Dekorator wnętrza musi zaprojektować przestrzeń, która przepełniona jest ciekawą formą, interesującym, ale jednocześnie wygodnym oraz często prostym kształtem, odpowiednią ilością oświetlenia a także (odsyłam do tego serwisu) padającego cienia, jak również równomiernie rozłożonym kolorem, który pozwoli się odprężyć, ożywić albo najprościej będzie świetnie współgrał z całością. Miasto Gdańsk oferuję spory wybór interesujących osobowości, które umieją koncepcję zleceniodawcy przekuć w dzieło sztuki przestrzennej – http://lookfresh.pl. Dekorator wnętrz może być uznawany za artystę, ponieważ projektuje nową jakość oraz wprowadza plany, odczucia i kształty w życie. Oczywiście kreacja projektanta posiada pewne ograniczenia, tj. ergonomia, wymogi klienta czy planowy budżet. Zadaniem projektanta jest stworzyć taki koncept, by odpowiadał zamierzonemu celowi, lecz a także zgadzał się z zamysłem osoby zlecającej, a co ważniejsze nie stracił nic z ustalonych wartości oraz koncepcji. Gdańsk proponuje miejsca, które pozwolą spokojnie pomyśleć, zresetować umysł i przygotować się mentalnie a także kreatywnie do pracy. Tego potrzebuje każda osoba z branży twórczej.

Każdy dekorator wnętrz musi posiadać poza oryginalnością oraz artystycznym myśleniem również wrażliwość estetyczną, wyobraźnię przestrzenną, wyczucie proporcji, umiejętności w przygotowywaniu kompozycji, jak również otwarcie na sugestie klienta. Należyte zespolenie tych elementów pozwoli na wykreowanie oryginalnego i pięknego wnętrza.

About the Author

admin