Masz nieduże mieszkanko? Podpowiadamy, jak zaoszczędzić nieco miejsca!

Jeżeli mieszkasz w bloku, zdecydowanie wiesz doskonale, jak niewiele miejsca czasem bywa w tego typu mieszkaniach – szczególnie jeżeli jest to mieszkanko dwupokojowe.

W tego rodzaju mieszkaniach zazwyczaj większość przestrzeni przeznacza się na pokoje, równocześnie mało miejsca pozostawiając na kuchnię lub łazienkę. Jak sobie z tym poradzić? Oto parę naszych porad!
Niewielka łazienka
Zwykle w dwupokojowych mieszkaniach są naprawdę nieduże łazienki – w takich wypadkach liczy się właściwie każdy skrawek miejsca. Dla oszczędzenia sporej ilości miejsca właściwe są zwłaszcza grzejniki łazienkowe – jeżeli właściwie podejdziesz do tej kwestii, może okazać się, że w Twojej łazience jest naprawdę dużo wolnego miejsca. W niedużych mieszkaniach polecamy zwłaszcza grzejniki łazienkowe http://sklep.dagat.eu/6-grzejniki zawieszane na ścianie – dzięki temu oszczędzasz wiele miejsca, a jednocześnie będziesz mieć zawsze gorące ręczniki, w które miło będzie zawinąć się w zimie. To zdecydowanie znakomite rozwiązanie dla niewielkich mieszkań.
Pragniesz mieć jadalnię?
sprawdź sam
Autor: Paulyoung Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj w małych mieszkaniach nie można liczyć na odrębne pomieszczenie na jadalnię. Jeśli jednak chciałbyś mieć jakiś kawałek miejsca na jedzenie posiłków, wtedy raczej zrezygnuj z zakupu stolika do kuchni, bowiem tylko dodatkowo zagracisz całe pomieszczenie. Jeżeli nie potrzebujesz dużego stołu, wówczas możesz zamontować rozstawiany stolik w kuchni pod blatem. Jeśli będziesz potrzebował coś zjeść, wtedy będziesz go rozkładać, a jeśli nie będzie Ci w danej chwili potrzebny, wówczas możesz go schować, dzięki czemu będziesz miał o wiele więcej miejsca w kuchni.

Takie rozwiązanie na pewno znakomicie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, a także w mieszkaniach, w których nie ma wiele miejsca.

About the Author

admin