Masaż w jacuzii – dobre i złe strony relaksacyjnych kąpieli

Wielu z nas marzy o osobistym jacuzzi, w którym możemy w pełni się zrelaksować i zapomnieć o żadnym stresie. Kojące masaże wodne mogą mieć zbawienny wpływ na psychikę. W dodatku taki masaż pomaga również skórze i zmniejsza ból mięśni. Jacuzzi to więc nie tylko relaks, ale również metoda na zdrowie psychiczne i fizyczne.

warto przeczytać
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Jacuzzi to często nieduży basen, który ma dysze ze sprężonym powietrzem. Woda jest podgrzewana i filtrowana. Kąpiel z Wodnym masażem ma wiele zalet. Przede wszystkim niweluje stres, dodatkowo dzięki niej możemy wyzbyć się bolących mięśni. Ciepła woda sprawia, że wygrzejemy stawy, poprawimy krążenie i rozluźnimy wszystkie mięśnie. Należy wiedzieć, że masaż wodny pomaga również w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo kąpiel w jacuzzi niweluje cellulit. W dodatku masaż jest pomocny dla ludzi cierpiących na bezsenność.

Choć wydaje się, że to forma rozrywki dla wszystkich, jacuzzi posiada szereg przeciwwskazań. Woda jest naprawdę bardzo ciepła, dlatego też należy korzystać z masażu wodnego z umiarem, gdyż za długie przebywanie w wodzie o takiej temperaturze wysusza skórę i jest ciężkie dla układu krwionośnego. W dodatku w jacuzzi mogą się rozwinąć różnorodne bakterie i grzyby, gdyż czyszczenie jest czasochłonne i z tego powodu nierzadko niedokładne. Skoro jacuzzi są perfekcyjne dla osób z niedociśnieniem, osoby z zbyt wysokim muszą go omijać. Przeciwwskazaniem jest także miesiączka u kobiet. Nie powinno się przebywać w jacuzzi chorując na zapalenie pęcherza. Omijać takie miejsca należy również, gdy ma się otwarte rany oraz wszelakie choroby skóry. Niewskazana jest mała krzepliwość krwi.

jacuzzi
Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach żyjemy niezwykle szybko. Czasami nawet nie wiemy jak mocno zestresowani bywamy. Ból mięśni może pojawić się także z powodu za dużego napięcia. Na co dzień spotykamy się z problemami, często nie możemy spać. W dodatku szybkie życie to też szybkie jedzenie, co sprzyja nadwadze i cellulitowi. Niedobór witamin psuje wygląd naszej skóry. Może się wydawać, że na obecne czasy nie ma prawidłowego lekarstwa, jednakże warto korzystać także z tak naturalnych sposobów na stres, jak masaż.

To naprawdę może nam bardzo pomóc. Dzięki jacuzzi będziemy się wypoczęci, rzadziej będziemy skarżyć się na bóle, odzyskamy spokój i zdrowie (link). W dodatku poprawimy naszą sylwetkę. Przy pomocny masażu wodnego można zdziałać niemalże cuda, dlatego też każdy, kto odczuwa nadmierne zmęczenie i stres powinien chociaż raz wypróbować jacuzzi i zaznać prawdziwego relaksu.

About the Author

admin