Łazienka piękna i ponadczasowa z naturalnymi akcentami

Łazienka wykończona właściwymi materiałami, z wyposażeniem w formie dobrej ceramiki będzie prezentować się na pewno elegancko. Doskonałym sposobem na stworzenie ciekawej, ale ponadczasowej łazienki są nawiązania do natury, czego przykładem mogą być kafle o fakturze kamienia, które nadają wnętrzu ekologicznego charakteru.

płytki łazienkowe
Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zaplanować łazienkę w opisanym stylu?
Co interesujące, funkcję najważniejszego ornamentu w takim pomieszczeniu mogą spełniać same płytki łazienkowe – wystarczy jedynie dopasować dekoracyjny wzór i zaaranżować lustro, potęgując efekt wizualny. W tym konkretnym przypadku najlepiej dopasować wyposażenie o minimalistycznym wzorze. Dobrze sprawdzi się ceramika Duravit. Umywalka i deska sedesowa wykonane w bliźniaczej, nowoczesnej linii projektowej wytrzymają próbę czasu i na pewno nie stracą szybko na aktualności. Chcąc wyeksponować przepiękną umywalkę nablatową, warto zlokalizować ją na wiszącej szafce z szufladą, w której wytniemy miejsce na syfon. Tak spasowane materiały wykończeniowe oraz wyposażenie łazienki zadecydują o tym, że wypracowany wygląd przestrzeni będzie spójny, ponadczasowy oraz zgodny z obowiązującymi trendami.
Barwy, faktury oraz pokrycia ścian inspirowane naturą i ceniona ceramika Duravit będą trafionym pomysłem, bo są niestarzejącym się sposobem na modną łazienkę. Płytki łazienkowe możemy uzupełnić mozaiką, zaprojektowaną nad umywalką i wanną. Jej kolor powinien być dopasowany do reszty wykorzystanych produktów. Chcąc z czasem trochę przekształcić pomieszczenie, możemy wzbogacić je o charakterystyczne elementy. W tym przypadku warto sięgnąć po klasyki wzornictwa, a więc antyki oraz lustra. Nie zapominajmy też o ciekawych projektach polskich projektantów. Zabiegi pielęgnacyjne w tak wykreowanym wnętrzu, gdzie każdy detal ma swoje znaczenie, staną się bardzo przyjemną czynnością oraz wyczekiwaną pozycją w napiętym planie dnia.

By jednak osiągnąć całkowity sukces aranżacyjny, powinniśmy zwrócić uwagę, by aranżacja łazienki nawiązywała kolorystyką do reszty mieszkania, na przykład łącząc jasne odcienie z ciepłym drewnem, jakie pojawią się także w innych pomieszczeniach.

About the Author

admin