Kupujemy płytki do łazienki. Czym się kierować w czasie podejmowania decyzji?

Wybranie właściwych płytek do łazienki nie jest prostą sprawą. Z pewnością ten, kto nie jeden raz już musiał wykonać takie zadanie wie dobrze, iż oferta na rynku jest bardzo duża. Dlatego też ciężko podjąć decyzję i ciężko dobrać płytki tak, by pasowały do siebie doskonale.

zestaw
Autor: Casey Hugelfink
Źródło: http://www.flickr.com
Jakimi rzeczami zatem kierować się podczas wybierania płytek do łazienki?
Nie zapomnijmy o tym, by w czasie wyboru płytek myśleć zarazem o całym wnętrzu. Aby nie traktować tych rzeczy odrębnie, a jako część całości. Płytki tak naprawdę powinny być jakby tłem dla wystroju. Z tego powodu nie powinny za mocno rzucać się na pierwszy plan. Wiedzmy także, iż sporo możemy otrzymać używając różnego rodzaju wstawek, które w niewielkich ilościach będą piękną ozdobą łazienki.
Bez wątpienia bardzo popularna jest łazienka jasna. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sprawia ona wrażenie utrzymanej w czystości i przestronnej. Jasność taka daje dużo energii, choćby rano po przebudzeniu. Jasna tonacja często wykorzystywana jest w całym domu, z tego powodu łazienka w tym stylu dobrze wpasowuje się w koncepcję całego mieszkania. Niektórzy wybierają zwykłe białe płytki Tubądzin w całej łazience. Gdy dodać do tego stalowe baterie jak również szkło, to powstanie łazienka niesamowicie nowoczesna. Dla niektórych wydaje się ona za zimna oraz za bardzo sterylna, dlatego z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Zdecydowanie częściej ludzie decydują się na troszkę cieplejsze barwy, jak beż, jasny piasek albo wanilia. Sprawiają one, iż pomieszczenie zdaje się być bardziej przytulne. Nawet jak łazienka wydaje nam się za jasna to w prostu sposób można ożywić ją, używając akcentów kolorowych, lub też dodając pewną ilość naturalnego drewna wybierając zrobione z niego akcesoria do łazienki .
Gdy chcemy natomiast zaakcentować jaśniejsze urządzenia sanitarne doskonałej klasy, to płytki w ciemniejszych barwach będą świetnym rozwiązaniem. Na ich tle z pewnością będą one widoczne i będą wychodziły na pierwszy plan. Oprócz tego, dzięki zastosowaniu ciemnych płytek możemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt tajemniczości. W połączeniu z nastrojowym światłem dostaniemy piękny efekt. Już częściej osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz, proponują tego typu ciemny wystrój nawet do małych łazienek.

Właśnie po to, aby otrzymać efekt takiego tajemniczego i nastrojowego pokoju do kąpieli. W takim miejscu można z powodzeniem oderwać się od zewnętrznego świata. Trzeba pomyśleć nad tym, jaki chcielibyśmy otrzymać nastrój w naszej łazience. W takim wypadku wybór będzie łatwiejszy.

About the Author

admin