Które istnieją typy bram oraz w jakim miejscu takie bramy mogłyby zostać instalowane?

Od niepamiętnych dziejów znaczne furtki stanowiły wejście do grodów czy też zamków. Były one przykładowo tworzone w postaci mostów zwodzonych, jakie z biegiem terminu zamieniono na w większym stopniu dla nas znane wjazdy.
Obecnie na ogół nie są to jednak furtki do domu mieszkalnego, lecz nie oznacza to, że bramy nie są w powszechnym wykorzystaniu.

Liebherr – jakość, design, innowacja
Autor: Liebherr
Źródło: Liebherr
naklejka na ścianę
Autor: Poster Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpośrednio przeciwnie, chyba dowolna osoba, która mieszka w swoim lokalu, posiada także zamykany w ten sposób garaż. Poza tym takiego typu zamknięcia stosowane są także w wypadku różnych budynków przemysłowych lub rolniczych. Słynne jednak są wjazdy garażowe, które, co jest niezwykle wygodne, potrafią być otwierane zdalnie, za sprawą pilota. Sposób roztwierania tego typu bram jest niezwykle zróżnicowany. W praktyce dobiera się zwyczajnie takowe, które najwłaściwiej pasują do danej okoliczności. Mogłyby to być przykładowo bramy do nieruchomości czy do hali. W zależności od zastosowania i doboru właściciela, mogą to być wjazdy jezdne, segmentowe lub standardowe, ze skrzydłami roztwieranymi na boki.
fotogram - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jako iż podstawową czynnością każdej bramy jest ochrona pewnej posiadłości, ich producenci przykładają bardzo ogromną wagę na ich staranność wytworzenia, co przejawia się w niemałej klasie zastosowanych do ich konstrukcji surowców. Sprawia to, że prawdopodobni włamywacze mają nie lada problem z bezprawnym dostępem na naszą posiadłość.

Jak nietrudno się więc domyśleć, takie bramy to przed nimi pierwsza linia obronności. Dlatego też często wyposaża się bramy w solidne zamki i rygle. Stanowi to pomocnicze bezpieczeństwo antywłamaniowe.

About the Author

admin