Krótki opis najważniejszych reguł, którymi warto się kierować podczas projektowania łazienki.

łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu. Jest również jednym z trudniejszych do urządzenia, mimo że teoretycznie ilość przeróżnych materiałów do wykończenia, akcesoriów i urządzeń jest naprawdę wielka.

magnat
Autor: James Honeyball
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz właściwe zestawienie wszystkiego tak, aby pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne i wygodne, lecz również ładne, WCale nie jest łatwe. W praktyce bardzo dużo będzie zależało od rozmiaru samej łazienki. O ile w dużych pomieszczeniach znacznie łatwiej rozłożyć wszystkie niezbędne sprzęty i meble, to w małych niekiedy wręcz się to sprowadza do roli sztuki. Niestety czasem będzie trzeba też iść na spore kompromisy, na przykład zrezygnowanie z wanny na rzeczy prysznica, miniaturowa umywalka, bo tylko taka się zmieści czy wąska lecz o mniejszej pojemności. Jednak w dużych łazienkach także może się pojawić dużo problemów, przede wszystkim z rozplanowaniem wszystkiego w taki sposób, aby się wygodnie z niej korzystało. Z tego też powodu biorąc się za projekt łazienki warto zdobyć trochę wiedzy o najważniejszych zasadach, którymi się należy przy tym kierować.
Bardzo ważną rzeczą jeśli chodzi o nowoczesne łazienki, jest dobranie ciekawych płytek na ściany oraz podłogi. Ich propozycja jest bardzo duża, sprzedawane są w niezliczonej ilości rozmiarów i kolorów. Należy się jednak przy wyborze trzymać paru zasad, dzięki którym pomieszczenie będzie wygodniejsze i ładniejsze. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, z tego też powodu znacznie lepiej nadają się do niewielkich łazienek. Ważny będzie także rozmiar płytek, tu również powinno się trzymać reguły że w małym wnętrzu dużo lepiej będą się prezentować mniejsze płytki. W ostatnich latach niezwykle modne stają się różne zestawienia kolorystyczne.

Łazienka utrzymana w jasnej tonacji, z niedużą ilością ciemnych dodatków może faktycznie nowocześnie i ciekawie wyglądać. Jeżeli do tego dobierze się na koniec ciekawe szafki, to na pewno można być zadowolonym z takiej decyzji.

About the Author

admin