Kontrasty w aranżacji pomieszczeń – uzyskane za pomocą niebanalnego wyposażenia

Aranżację wykorzystującą kontrasty udaje się wykreować nie tylko za pośrednictwem barw, lecz także łącząc rozmaite nurty stylistyczne wywodzące się z chronologicznie odległych epok, albo dalekich od siebie kultur.
Zestawienie tradycyjnych bądź barokowych przedmiotów z minimalizmem, będącym domeną obecnych czasów może poskutkować oryginalnym i stylowym rezultatem.

Podobnie stanie się np. w przypadku ożywienia surowych wnętrz w duchu industrialnym elementami właściwymi dla szykownego nurtu glamour bądź kunsztownego art deco. Interesujący efekt osiągniemy też wprowadzając do wnętrza meble indonezyjskie. To niebanalne wyposażenie sprzedawane jest głównie za pośrednictwem stron online oraz wyspecjalizowanych w tej stylistyce sklepów meblowych. Jeżeli chodzi o meble indonezyjskie wybrać możemy chociażby piękne komody oraz niskie stoliki, których dostojność rewelacyjnie kontrastuje z minimalistycznym wyposażeniem salonu bądź sypialni. Chodź tutaj polecana marka.
Okno Standard 92
Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
poduszki
Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystując tego rodzaju zabiegi wnętrzarskie powinno się w mieszkaniu zastosować kilka elementów z danej stylistyki, np. jeżeli w naszej sypialni zagości akcent indonezyjski w postaci nocnego stolika, to najlepiej kiedy w inne strefie znajdą się obiekty nawiązujące do niego estetycznie, takie jak blaty Suar. Dzięki temu możemy osiągnąć spójne wnętrze, pomimo zaskakujących kontrastów.

Ważne, by cała aranżacja była przemyślana, jak również pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością rzucającego się w oczy wyposażenia. Blaty Suar (www) mogą stanowić najważniejszą dekorację dane pomieszczenia, a to za sprawą wyjątkowości surowca oraz zachowania nieregularnego kształtu.

About the Author

admin