Kilka przydatnych wskazówek w temacie tego, jak najlepiej można wykańczać swój salon.

Wiele osób być może się zastanawia, jak najlepiej wykończyć swój dom. A że różnych opcji jest naprawdę dużo, to i niekiedy problem będzie dość trudny do wyjaśnienia. W pierwszej kolejności należy zgrać ze sobą kolorystycznie podłogi, ściany i meble. W tym przypadku jest parę polecanych rozwiązań, jakie doskonale będą się sprawdzać, ale rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymyślić coś swojego. Tak naprawdę jaśniejsze kolory w środku powodują, że będzie ono optycznie wydawało się większe, za to ciemne dają więcej elegancji i powagi. Wielu właścicieli będzie się decydowało na trochę kontrastów, i część rzeczy będzie w jaśniejszych kolorach, a część w bardziej ciemnych. Inna grupa będzie wolała całość w jednolitej kolorystyce, lecz w tej sytuacji trzeba uważać, żeby takie pomieszczenie nie wydawało się zbyt nudne. Powinno się tylko pamiętać przy tym o jednym bardzo ważnym szczególe. Kolory podłóg, ścian, dywanów oraz mebli powinny pasować do siebie, wówczas całość będzie naprawdę wyglądała oryginalnie i ciekawie.

przekrój - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu będą meble. Przeważnie w salonach znajduje się wypoczynkowy komplet oraz szafki w różnych kombinacjach, ale dodatkowo różnego rodzaju dodatki, przykładowo lampy, niewielki stolik z krzesłami do siedzenia. W skład zestawu wypoczynkowego wchodzi z kolei wygodna sofa lub kanapa, parę foteli i nieduże pufy, na jakich można wygodnie usiąść. Podczas zakupu tego typu trzeba pamiętać o tym, żeby całość została utrzymana w jednolitej stylistyce. Jeżeli ktoś będzie się na przykład decydował na stylowe, drewniane meble duńskie, to reszta powinna być również utrzymana w takim samym, wtedy całość będzie odpowiednio się prezentowała http://damnet.pl/ (http://damnet.pl/). Niestety sporo osób w czasie projektowania wnętrza własnego domu zaczyna mieszać stylami.

Jeśli ktoś zrobi to odpowiednio, to niekiedy rezultaty mogą być rzeczywiście ciekawe. Jednak w zdecydowanej większości przypadków tego typu mieszanie stylami i przykładowo nowoczesne stoły połączone z bogato zdobionymi krzesłami z drewna będą nie najlepiej wyglądać. http://www.damnet.pl/produkty/wszystkie/stoly (http://www.damnet.pl/produkty/wszystkie/stoly)

About the Author

admin