Jakiego typu narożnik wybrać do domu? O jakich kwestiach pamiętać? Jakiego typu parametry są najważniejsze?

Ażeby w pokoju było faktycznie komfortowo konieczny jest doskonale dopasowany narożnik, gdzie można się relaksować, zobaczyć film, poczytać ciekawą książkę czy najzwyczajniej w świecie sobie miło poleżeć.

Płytki Opulent Chic
Autor: Villeroy & Boch
Źródło: Villeroy & Boch

Oczywiście ważne, ażeby narożnik ciekawie, estetycznie wyglądał, ale w rzeczywistości równie ważne są tego typu kwestie jak jego rozmiar czy funkcjonalność.
narożniki
Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Jak mamy dość dużą rodzinę, to nie powinniśmy się wahać – kupmy duży narożnik. Producenci posiadają tego typu w swojej ofercie, oferowane są różnorodne kształty i rozmiary, więc łatwo tego rodzaju dopasować. Żeby jednak osoba mogła komfortowo odpocząć, trzeba około 80 cm wolnego miejsca, więc dla 4-osobowej rodziny potrzebujemy mebel o szerokości trzystu dwudziestu cm szerokości. Godne uwagi są modułowe narożniki, a to dlatego że te meble nowoczesne bardzo łatwo dopasujemy do każdego salonu.
Co interesujące, pewne narożniki są w stanie składać się także z kilkudziesięciu modułów, a możemy je łączyć i przestawiać, gdzie i kiedy tylko chcemy. Takie narożniki modułowe więc do idealny pomysł do różnorodnych mieszkań. Bardzo istotny jest materiał, którym obity będzie narożnik. Polecane są tkaniny, dość przytulne, o jakie bez problemu się zatroszczymy. Dostępne są różnorodne kolory i faktury, tak więc bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Inny wybór to tweed, szczególnie pasuje we wnętrzach o stylu skandynawski.

A może skóra? Wprowadzi do wnętrza ponadczasową elegancję, tak więc jak tak planujemy urządzić mieszkanie, jest to dobry pomysł. Trzeba się nad tym zastanowić oraz wybrać zdecydowanie tak, jak będzie dla nas najkorzystniej, pod kątem naszego gustu, lecz również szeroko pojętej funkcjonalności.

About the Author

admin