Jakiego typu dobrać zmywarkę

W przypadku zakupu lodówki nikt nie ma wątpliwości, iż jest to nabytek potrzebny, natomiast zakup zmywarki dzieli społeczeństwo na jej krytyków oraz sympatyków. Dla tych pierwszych to nie tylko kosztowne narzędzie, ale również większe rachunki za prąd jak też wodę.

Z kolei dla zwolenników jest wręcz na odwrót, twierdzą iż korzystając ze zmywarek oszczędzają się nie wyłącznie na rachunkach, oszczędzają również bezcenny czas. Zmywarki dzielą się na 2 rodzaje: wolnostojące i do zabudowy.
naczynia w zmywarce
Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj mają one te same funkcje i możliwości. Zmywarkę wolnostojącą można ustawić w dowolnym punkcie kuchni, natomiast zmywarki do zabudowy umożliwiają dopasowanie przodu do wyglądu kuchni oraz stylistyki innych szafek. Oczywiście dobór typu zmywarki jest uzależniony od indywidualnych preferencji.

Inne cechy zmywarek do naczyń na które wskazane jest zwracać uwagę to: klasa energetyczna, pojemność zmywarki a także osiągalność elementów zamiennych. Znacznik klasy energetycznej kryje się na etykiecie maszyny, powiadamia o średnim zużytkowaniu prądu podczas pojedynczego cyklu zmywania. Obecnie narzędzia przypisane są do 7 klas energetycznych, zaczynając od A+++ (największa oszczędność prądu) do D (najmniejsza oszczędność prądu). Pojemność zmywarki do naczyń jest następnym istotnym czynnikiem nad którym musimy się zastanowić przed zakupem zmywarki. Pojemność określana jest na podstawie ilości zestawów naczyń, jakie zdołamy włożyć do wnętrza zmywarki. Na dobór właściwej wielkości zmywarki mają wpływ 3 elementy, mianowicie: ilość miejsca w kuchni, ilość członków rodziny a także liczba brudnych naczyń nagromadzanych w ciągu jednego dnia. Trudność mogą stanowić garnki, blachy i miski, dlatego osoby które sporo pichcą, powinny zainwestować w szerokie urządzenia.

Metoda którą będzie ogrzewana woda podczas zmywania ma wpływ na umieszczenie naczyń jak też na zużywanie energii. W najnowszych zmywarkach montuje się przepływowy ogrzewacz, który to podnosi temperaturę wody w czasie wpływania jej do komory. Jest to podejście niezwykle efektywne a także energooszczędne. Istotna jest także dostępność części wymiennych. Wystarczy w tym celu w przeglądarkę wpisać frazę: zmywarka zbiornik na wodę – serwis www, by przekonać się o dostępności pojedynczych części wymiennych, oraz zasięgnąć informacji o serwisach fabrykantów sprzętów gospodarstwa domowego.

About the Author

admin