Jak zaaranżować pokój dla nastolatka? Na co zwracać uwagę? Co jest najważniejsze?

W jaki sposób urządzić pokój, by poczuć się w nim jak najbardziej korzystnie. Jakie powinny być ściany i meble? Jak to wszystko powinno być zgrane? Taki pokój jest z pewnością wymagający, gdyż powinien być niepowtarzalny i wygodny.

sofa
Autor: storebukkebruse
Źródło: http://www.flickr.com

W takim pokoju z pewnością powinny być trzy strefy. Jedna z nich do spania, kolejna do nauki, ostania do relaksu i zabawy. Jesteśmy w stanie dzięki temu wydzielić kącik do przyjmowania gości z bardzo miłymi do siedzenia pufami albo fotelami oraz stolikiem. Niekiedy też jest tak, iż przez brak miejsca w pokoju nastolatka, na biurku do nauki jest komputer, który oczywiście bardzo często służy rozrywce.

sofa
Autor: Reinhold Polska

Najlepiej pomyśleć o oddzielnym, choćby mniejszym biurku na komputer, by przestrzeń do nauki i rozrywki nie krzyżowały się. Będzie to bardzo pomocne podczas odrabiania lekcji. Najlepszym pomysłem na urządzenie tego rodzaju pokoju jest wykorzystanie jakiegoś motywu przewodniego, który jest związany z zainteresowaniami nastolatka (http://www.meble.pl/meble/lozka,dzieciece/ (http://www.meble.pl/meble/lozka,dzieciece/)). Jeżeli będziemy mieć taki motyw, to możemy być pewni, że nasz pokój stanie się inspirującym oraz nieszablonowym miejscem. Właściwy wybór kolorów ścian będzie pomocny w rozdzieleniu różnorakich stref w pokoju dla nastolatka (sofy młodzieżowe (sofy młodzieżowe)). Najkorzystniej zdecydować się na takie kolory, jakie będą podobać się młodym osobom.

Dość często do takiego pokoju wybierane są soczyste, mocne kolory, podkreślają one młodzieżowy charakter takiego pokoju. Nie powinniśmy jednakże przesadzić z ilością takich kolorów na ścianie, żeby pokój dla nastolatka nie był za bardzo pstrokaty. Również meble dla młodzieży powinny być rzeczywiście dobrane, by komponowały się z innymi elementami.

About the Author

admin