Jak wyekwipować pokój młodzieżowy?

Aranżując pokój dla nastolatka powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych reguł, tak, ażeby nasze dojrzewające dziecko czuło się w swojej przestrzeni jak ryba w wodzie.
Świat nastolatka jest bowiem strefą prywatną, jaka rządzi się swoimi prawami.

To obszar, do jakiego dorośli mają ograniczony wstęp. Przy doborze mebli, nadrzędną rolę stanowi funkcjonalność, dlatego też, jako rodzice przypatrzmy się parametrom mebli, sprawdźmy w jaki sposób są zrobione, czy będą praktyczne. Doradźmy potomkowi jakiego rodzaju bryły są w największym stopniu przydatne i jakie we wnętrzu, jakie mamy do dyspozycji znakomicie się sprawdzą. Miejmy na uwadze, by miejsce do nauki urządzić przy oknie i wyposażyć je w najlepszą biurową lampkę. Posłanie musi być wygodne, a więc oprócz właściwych rozmiarów, musimy do niego dopasować materac dobrany do potrzeb dziecka. W pokoju powinna znaleźć się także szafa, w której możemy trzymać nie tylko ciuchy, ale także sportowy sprzęt i inne przedmioty istotne w powszedniej aktywności młodego człowieka. Przyda się też wygodna pufa worek.
armatura i ceramika
Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Pozwólmy decydować młodzieńcowi nie tylko o wyborze dodatków, ale przede wszystkim wyraź zgodę na to, aby to potomek zadecydował, który styl zapanuje w jego wnętrzu. Radźmy, jednak nie decydujmy, nawet jeśli wybory potomka będą kolidować z naszym gustem.

Miejmy na względzie, że to dziecko spędzało będzie w tym wnętrzu większość swojego czasu i to właśnie ono ma się czuć w nim znakomicie oraz na luzie, tak aby zapraszając równolatków mogło być dumne z aranżacji pokoju, na którą miało ogromny wpływ. Dajmy mu zatem wolną rękę.

About the Author

admin