Jak urządzić mieszkanie to z wcześniej opracowanym planem. Bez niego może nam się nie udać

W jaki sposób umeblować mieszkanie, żeby stało się czymś więcej niż tylko przytulnym gniazdkiem? Potrzeba do tego zmysłu praktycznego, dzięki któremu określimy nasze potrzeby także w przyszłości. Z aranżacja mieszkania bowiem jest tak, że nieistotne jest „tu i teraz”, niezwykle istotna jest prognoza na kilka lat.

meble dzieciece
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Co z tego, że dzisiaj będzie nam się dobrze mieszkało, a co zprzyszłością?
Planowanie wystroju mieszkania to nie jednorazowy zabieg, do którego można podejść bez ustalonego planu. To tak jakbyśmy chcieli dojechać do innego państwa bez mapy, wydaje się to trudne do zrobienia. Prawdopodobnie byśmy gdzieś dojechali, ale co byśmy z tego mieli? No, chyba same kłopoty. Podobnie można stwierdzić o chaotycznie zaaranżowanym mieszkaniu. Także byśmy osiągnęli jakiś efekt, ale to byłoby wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić.

Nie ma tu odwrotu i ułatwienia, więc jeśli rzeczywiście pragniemy umeblować mieszkanie solidnie i na lata niezbędny jest odpowiedni sposób działania. Jeśli mamy na przykład dzieci, powiedzmy we wczesnoszkolnym wieku, to potrzebują właściwych mebli dziecięcych, ale… tylko do odpowiedniego momentu. Później nie będą się już nadawały. Nie lepiej więc kupić meble bardziej uniwersalne, które będą mogły być dłużej używane? Oczywiście, nie przesadzajmy i nie kupujmy mebli dla dorosłych, ale są specjalne meble dziecięce – www.meble.pl/meble/meble-dzieciece-i-mlodziezowe/ (www.meble.pl/meble/meble-dzieciece-i-mlodziezowe/), które świetnie się sprawdzają, gdy dziecko już trochę podrośnie. W podobny sposób można skorzystać z interesujących rozwiązań, na przykład związanych z wykorzystaniem salonu. Kto wie, jak to będzie w przyszłości. Czy potrzebny będzie nocleg dla odwiedzających nas przyjaciół?
W takim przypadku interesującym rozwiązaniem może być kanapa z funkcją spania. Zamiast proponować naszym gościom swoje łóżko lub kawałek podłogi, lepiej zaproponować komfortową kanapę. W ogóle warto przed zakupem każdej rzeczy pomyśleć, jaka będzie miała rolę obecnie, ale też za kilka lat – czytaj pełen raport (czytaj pełen raport).

Nielogicznie postępujemy wtedy, gdy kupujemy coś na kilka sezonów, a przecież to wszystko wymaga od nas nakładów finansowych, więc wydajemy pieniądze nie raz. To trochę nielogiczne. Nie dość, że bez trudu pozbywamy się zasobów pieniężnych, to robimy to całkowicie bez jakiegokolwiek planu.

About the Author

admin