Jak optycznie powiększyć niezbyt duży salon? Jak go zaplanować, by wyglądał naprawdę dobrze?

Również niezbyt duży salon może mieć wspaniały urok, wiele jednakowoż jest zależne od tego, jak go zaplanujemy. Salon musi być reprezentacyjnym, miłym, jasnym miejscem.

Lecz jak tego dokonać, ażeby tak właśnie się stało?

dekoracje do salonu
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com

W takim miejscu nie może zabraknąć telewizora, i to nieważne, jaką ilość metrów kwadratowych mamy do wykorzystania, telewizor powinien się w nim znaleźć, tym bardziej, że obecnie już nie służy tylko do oglądania programów, ponieważ to centrum domowej rozrywki, jaki jest podłączony do sieci. Gdy będziemy mieć telewizor, to oczywiście powinniśmy go na czymś postawić.

dywan
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepsza jest tu stylowa szafka RTV. Ma ona funkcję praktyczną, a jednocześnie rewelacyjnie wygląda w mieszkaniu. To w sumie w tym miejscu trzymamy różnorodne sprzęty, jakie powinny znaleźć się w salonie. Tego rodzaju sprzęty to bez wątpienia odtwarzacz DVD albo Blu-Ray, konsola do gier lub amplituner przyłączony do telewizora. To tak naprawdę jedynie kilka urządzeń bez których trudno sobie wyobrazić nowocześnie urządzony salon.

W tego rodzaju miejscu bardzo ważny jest Kolor ścian oraz dekoracje do salonu. Jednak w tym miejscu zasada jest prosta, bo jak wiemy ciemne kolory pomniejszają, a jasne zwiększają. Jeżeli podążymy tym tropem, to wszystkie nasze ściany oraz dodatki muszą być jasne. To nada naszemu przytulnemu salonowi większą ilość przestrzeni. Dzieje się tak, gdyż jasne kolory odbijają światło, tak więc tworzony jest efekt optycznego powiększenia. Inaczej jest z kolorami ciemnymi, jakie światło pochłaniają. Jak dodatkowo pragnęlibyśmy powiększyć nasz salon, to trzymajmy się jasnych tonacji.

About the Author

admin