Jak armatura sanitarna mogłaby pomagać w codziennych działaniach osobom będącym w zaawansowanym wieku oraz niepełnosprawnym?

Dom, w jakim funkcjonujemy powinien zostać w największy sposób dopasowany do własnych potrzeb oraz własnej wygody. Znajdujące się w nim części wyposażenia muszą zostać nie tylko wizualnie dostosowane, ale także efektywne i bezpieczne dla użytkownika.
Przykładowo taka armatura sanitarna w rzeczywistości oznacza wszystko, co znajduje się w toalecie, a co ma służyć nam do utrzymania czystości.

Mogą to być baterie łazienkowe, wieszaki na ręczniki czy też uchwyty na słuchawki prysznicowe. Określenie to jest bardzo obszerne, gdyż znaczy powszechnie każdego rodzaju elementy oprzyrządowania tego pomieszczenia. Dla przykładu bardzo popularnym produktem są aktualnie tak zwane deszczownice, jakie swoim funkcjonowaniem bardzo przypominają prysznic, chociaż zamiast ze słuchawki, woda spływa ze specjalnego panelu, w którym mieści się duża ilość otworów.
projektowanie
Autor: Chalon Handmade
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak taka armatura (www.hydrostop.com.pl) sanitarna może też pomagać ludziom w codziennych działaniach. Dobrym przykładem może okazać się bateria do prysznica posiadająca termostat, jaka też posiada 2 kurki, lecz jeden służy do regulacji siły wypływającej z baterii wody, z kolei drugi do regulacji jej temperatury. Już nie należy marnować czasu, aby wyregulować temperaturę. Wystarczy ustalić np. 26-27 stopni i radować się błogim relaksem. Kolejnym przykładem, gdy armatura sanitarna mogłaby ukazać swoje bardziej innowacyjne oblicze jest deska klozetowa z opcją mycia i suszenia miejsc intymnych człowieka.

Jest to wielkie ułatwienie dla osób zaawansowanych wiekiem czy też z niepełnosprawnością. W wypadku takich osób, armatura to również specjalistyczne barierki, jakie montuje się blisko muszli sedesowej czy też w okolicy prysznica.

About the Author

admin