Innowacyjne dekorowanie wnętrza, czyli czy plakaty na ścianie mogą wpisywać się w eleganckie pomieszczenia?

Każdy z nas zna plakaty ze swojej młodości kiedy obklejaliśmy wizerunkami naszych ukochanych wokalistów, aktorów, sportowców i celebrytów całe ściany. Niełatwo było wtedy znaleźć siedemnastoletnią dziewczynę, u której powyżej łóżka nie widniałby, przeżywający w tamtych czasach swoje pięć minut gwiazdor, czy najbardziej skuteczny napastnik świata w chłopięcym pokoju. Jednakże wartość estetyczna owych plakatów była wątpliwa, bo nierzadko były one trochę obszarpane, a ubrudzona taśma klejąca również nie prezentowała się najpiękniej. Na szczęście podobny obraz plakatu został już zapomniany, gdyż dziś może on być zarówno ciekawy jak i ładny.

Przede wszystkim plakaty nowej generacji wyglądają zupełnie inaczej od tych znanych sprzed dziesięciu lat – odwiedź stronę. Zamiast brzydkich wgnieceń w miejscach gdzie został poskładany i wszyty do jednej z niedrogich kolorowych magazynów dla nastolatków, mamy gładką pozbawioną najmniejszych nierówności powierzchnię. Do tego drukarnie projektują plakaty mając na uwadze funkcjonalność, więc nie trzeba ich przyklejać taśmą klejącą, ani przyczepiać pinezkami, bo większość z nich jest oprawiona w stylowe ramy. Co do tematyki, to można przebierać w niej do woli spośród lubianego plakatu filmowego, Audrey Hepburn, czy pejzażu francuskich pól lawendy z blaskiem promieni słonecznych.
drukarnia
Źródło: http://www.sxc.hu

To jednak nie koniec, gdyż druk plakatów nie został ograniczony do formatu A4 i teraz możemy kupować w o wiele znaczniejszych rozmiarach, które wspaniale ozdobią naszą ścianę. Z pewnością wielu ludzi spotyka tu strach, że jeśli druk plakatów odbywa się w tak dużych rozmiarach to jest możliwość, że część elementów będzie niewyraźna i rozciągnięta. Jest to jednak lęk całkowicie bezpodstawny, bo wszystkie, dobre drukarnie dbają o jakość swych produktów, dzięki czemu gdy znudzi nam się nocny widok na panoramę Londynu wrócimy do tej samej firmy i wybierzemy sobie coś nowego.

Dokładnie widać więc, że plakaty jak większość ozdób do dekorowania i aranżowania mieszkań przeszła w ostatniej dekadzie prawdziwą rewolucję, zob. http://www.kopland.pl/kategoria/etykiety-naklejki. Z poszarpanych arkuszy śliskiego materiału, stały się niemalże pełnoprawnymi dziełami sztuki, dzięki którym nasze cztery ściany będą o wiele bardziej interesujące. Jak tradycyjne obrazy pozwalają one też spersonalizować nasze mieszkania, a przecież to głównie taki jest cel w ich aranżowaniu i ozdabianiu.

About the Author

admin