Fototapety w wystroju wnętrz

Fototapety posiadają dużo zalet. Ta dekoracja optycznie powiększy przestrzeń, przystroi ścianę, sprzęty, wprowadzi do pomieszczenia grafikę i kolor. Fototapety na wymiar to kapitalny pomysł na szybką i efektowną dekorację wnętrz.

mieszkanie
Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta to pomysł na pomieszczenie efektowny, niezbyt kosztowny i do tego względnie łatwy do zrealizowania. Tak naprawdę starczy, iż wykoncypujemy, gdzie chcemy mieć fototapetę w domu. O resztę zatroszczą się specjaliści – demural.pl/ (demural.pl/). Jeżeli nie podoba nam się żaden z deseniów znalezionych u wytwórców i sprzedawców, zamawiamy tapetę, na jakiej będzie wydrukowana fotka naszego autorstwa albo przez nas wybrane. Fototapety do salonu kładziemy na ścianie, przyklejając je zwykłym klejem, takim samym, jakiego używa się do tapet tradycyjnych. Fototapety można przykleić na ściany, meble czy też drzwi. Fototapety są robione z papieru wzmocnionego a także zabezpieczonego czy też winylu. Gdy fototapety się zakurzą, bez problemu przetrzemy je zwyczajnie szmatką zmoczoną wodą z łagodnym płynem. Na fronty mebli najlepsze będą fototapety samoprzylepne, wydrukowane na folii jak też laminowane.

salon
Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapetę trzeba odpowiednio dobrać, zwracając uwagę na wielkość wnętrza. Miejmy na uwadze, iż w większości wypadków postacie albo przedmioty są przeskalowane – dużo większe niż w faktyczności. Wnętrze nabiera wówczas troszeczkę abstrakcyjnego charakteru, jednak to przecież też może być intencjonalny zabieg. Fotografię zazwyczaj drukowane są na paskach o wielkości ok. 1 m, jakie należy ze sobą połączyć. Trudno idealnie je dopasować, ale jest to konieczne, ponieważ nawet śladowe przesunięcie będzie zauważalne – Demur (Demur). Fotkę możemy wydrukować również na płótnie napiętym na blejtram, identycznym z tymi, jakich używają malarze. Następnym wykorzystywanym podłożem jest PCV grubości 3 mm. Dzięki nowoczesnej technologii druku obraz jest bardzo czytelny, nie blaknie na słońcu jak też nie boi się większości środków chemicznych. Fototapety na wymiar to sposób nie tylko na upiększenie pomieszczeń oraz odświeżenie ich wystroju. Jeśli do aranżacji użyjemy fotografii artystycznej, mamy kolejną okazję, ażeby we własnym domu obcować ze sztuką.

About the Author

admin