Fototapety w aranżacji wnętrz, czyli jak uatrakcyjnić mieszkanie

Kompleksowy remont mieszkania to nie jedyna okazja, kiedy planujemy zmianę wystroju. Bywa i tak, że wyłącznie jedno z wnętrz w domu wydaje nam się nie za ciekawe, albo – że nie mamy czasu na odrestaurowanie wszystkich pokoi. Jak w łatwy sposób nadać nowego wizerunku pomieszczeniom?

selfie - mieszkanie
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Salon – serce domu

Chociaż wielu ludzi twierdzi, że centrum każdego domu stanowi kuchnia, zwykle gości przyjmujemy w salonie. Stąd też też właśnie to pomieszczenie pełni funkcję reprezentacyjną i zwykle dokładamy wszelkich starań, by urządzony był on ze smakiem – strona internetowa (strona internetowa). Atrakcyjny zestaw wypoczynkowy wraz ze stolikiem serwisowym, a do tego telewizor i domowe kino – wszystko to gwarantuje relaks w komfortowych warunkach. Warto oczywiście dołożyć starań, by salon nie tylko gwarantował przestrzeń do wypoczynku i spędzania wolnych chwil z rodziną, ale też cieszył oczy. Wyjątkowo łatwą metodą na szybką i spektakularną zmianę jest jak najbardziej fototapeta. Inspiracje z takim elementem dekoracyjnym w roli głównej możemy czerpać z czasopism związanych z aranżacją wnętrz, ale również nie brak ich w internecie.

mieszkanie - malunek
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia idealna

Niektórzy chcą posiadać kuchnię utrzymaną w stylu minimalistycznym, a zatem z prostymi frontami i w neutralnym kolorze. Inni wolą postawić na mocne kolory, które potrafią ożywić dane wnętrze. Jeszcze inni stawiają na rozwiązania tradycyjne i decydują się na meble oraz ściany utrzymane w przyjemnej kolorystyce, która nadaje kuchni przytulnego charakteru i zachęca do spędzania czasu w tym miejscu. Niezależnie od tego, jaki styl lubimy, warto wziąć pod uwagę małą zmianę od czasu do czasu. Taką nieznaczną modyfikacją może być zmiana frontów, naklejka na lodówkę, albo fototapeta. Inspiracje możemy czerpać nawiązując do wystroju reszty pomieszczeń – wtedy całe mieszkanie pozostanie spójne, jeśli chodzi o aranżację wnętrz – zobacz (zobacz). Ważne natomiast, by wybierać tapety dedykowane specjalnie do kuchni. Tego rodzaju fototapety będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a specjalna powłoka zagwarantuje, że umyjemy je bez obaw o jakość wzoru. Ogromny wybór motywów udostępnianych na rynku sprawia, że z pewnością każdy wyszuka idealną dekorację do swojej kuchni.

About the Author

admin